У Києві знайшли мертвим ексчемпіона Європи з боксу Володимира Вірчиса – публічного захисника Мангера
У Києві на 49-му році життя помер колишній боксер-професіонал, ексчемпіон Європи в суперважкій вазі Володимир Вірчис – за попередніми даними, чоловік вкоротив собі віку.
Про це 28 січня повідомила пресслужба Нацполіції.
Про повішеного чоловіка поблизу будинку на вулиці Раїси Окіпної правоохоронців вночі повідомив випадковий перехожий. На місце події виїхала слідчо-оперативна група, лікарі констатували смерть потерпілого. Тіло загиблого направили на експертизу.
Зранку 28 січня до поліції надійшло повідомлення від місцевої мешканки про те, що її чоловік вночі пішов з дому та не повернувся. Жінка описала зовнішність зниклого і правоохоронці запросили її на впізнання загиблого, якого виявили вночі. Так було встановлено, що загиблим є саме Вірчис.
За даним фактом слідчим відділом Дніпровського управління поліції розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство, з позначкою “самогубство”.
За декілька годин до трагедії на сторінці спільноти “Хто замовив Катю Гандзюк?” у фейсбуку з’явилася інформація про те, що Вірчис, в минулому – один з друзів і публічних захисників підозрюваного у вбивстві активістки, ексголови Херсонської облради Владислава Мангера, прямо під час судового засідання 27 січня вимагав у останнього повернути борг.
“Розмова про борги відбувалася під час перерви, Мангер був захищений скляним кубом, та все ж виглядав наляканим. Зрештою, він попросив Вірчиса “не влаштовувати сцен”. Вірчис, здається, лишився невдоволеним”, – уточнювалося в повідомленні.
Активісти нагадали, що Вірчис викликався бути поручителем Мангера в суді. Також він “брехав слідству про стан здоров’я Мангера, коли той переховувався в лікарні у 2020 році”.
За результатами судового засідання Мангера та ще одного фігуранта справи про замовне вбивство Катерини Гандзюк, експомічника депутата Херсонської облради Олексія Левіна, залишили в СІЗО до 27 березня 2022 року.
Радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада того ж року вона померла в лікарні внаслідок опіків 40% тіла. Жінка висвітлювала проблеми місцевої політики, корупцію у правоохоронних органах, виступала за збереження Олешківських лісів.
П’ятьох виконавців нападу 2020 року засудили від трьох до шести років ув’язнення.
Справу підозрюваних в організації нападу на активістку Мангера та Левіна розглядає Дніпровський райсуд Києва. Станом на 17 червня 2021 року суд завершив дослідження письмових доказів. Обидва обвинувачені перебувають під вартою, згідно з останнім рішенням суду, до 11 грудня 2021 року.
Під час допиту в суді 18 серпня Левін розповів, що до нього нібито звертався ексзаступник голови Херсонської облдержадміністрації Євген Рищук і просив “провчити” її.
Активісти постійно наголошують, що Рищук причетний до змови стосовно нападу на Гандзюк. Проте в Генпрокуратурі стверджують, що в них бракує доказів для вручення йому підозри.
26 жовтня 2021 року активісти звинуватили адвокатів Мангера в затягуванні розгляду справи.