У Києві перетворюватимуть туристичне середовище на безбар’єрне за спеціальним планом

Дата: 01 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

У Києві презентували план створення безбар’єрного туристичного середовища. 

Про це розповіли в КМДА. 

Відвідувач у музеї Ханенків торкається тактильної копії іранського фразового кахлю 14-го століття. Фото: Музей Ханенків

Посадовці кажуть, що першим кроком у плані є створення бази з різними безбар’єрними закладами громадського харчування або музеями та ТРЦ.

До прикладу, вже кілька років для людей з порушенням зору в музеї Ханенків доступні копії експонатів, до яких можна торкатися, а поряд зі скляним мостом у центрі встановили його зменшену копію з позначками українським та англійським шрифтом Брайля.

Ще однією складовою плану перетворення туристичного середовища столиці на безбар’єрне є безоплатні екскурсії для людей з порушеннями слуху, зору, а також для маломобільних. Уже зараз існують три маршрути, але їхню кількість збільшуватимуть. 

“Такі заходи є не тільки пізнавальними, але мають і реабілітаційний характер”, – вважає голова управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова

Нагадаємо, що більшість українців вважає органи місцевого самоврядування відповідальними за створення умов для розвитку людей з інвалідністю.

Україна ще 2008 року підписала конвенцію ООН, одна зі статей якої вимагає, щоб телебачення, фільми, театральні вистави, інші культурні заходи та середовище загалом були доступні для людей з інвалідністю. 

Фотографія обкладинки: Музей Ханенків 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter