У Киргизстані заборонили так звану “пропаганду ЛГБТ” серед дітей
Президент Киргизстану Садір Жапаров підписав зміни до закону “Про засоби масової інформації”, щоб заборонити так звану “пропаганду ЛГБТ” серед дітей. У документі йдеться про інформацію, яка нібито “заперечує сімейні та традиційно-суспільні цінності, пропагує нетрадиційні сексуальні стосунки й формує неповагу до батьків або інших членів сімʼї”.
Про це повідомляє інформаційне агентство АКИpress.
Також медіа заборонили поширювати інформацію, яка:
- спонукає дітей до дій, що становлять загрозу їхньому життю або здоровʼю, зокрема схиляють до заподіяння шкоди своєму здоровʼю, самогубства;
- здатна викликати в дітей бажання вживати наркотичні засоби, алкоголь, займатися секс-роботою або жебрацтвом;
- виправдовує припустимість насильства чи жорстокості або спонукає вчиняти насильницькі дії щодо людей чи тварин, за винятком випадків, передбачених цим законом;
- виправдовує протиправну поведінку;
- містить нецензурну лайку;
- містить інформацію порнографічного характеру.
Відповідно до Конституції Киргизької Республіки, діти – це найважливіша цінність. У документі зазначається, що “держава створює умови, що сприяють різнобічному духовному, моральному, інтелектуальному та фізичному розвитку дітей, їхньому цивільно-патріотичному вихованню”.
Дещо схожий закон ухвалили в Росії 2013 року. Тоді Володимир Путін заборонив так звану “пропаганду ЛГБТ” серед неповнолітніх. Пізніше цей закон став жорсткішим, і наразі він забороняє “пропаганду нетрадиційних сексуальних стосунків, педофілії та зміни статі” серед усіх росіян, табуюючи обговорення питання СОГІ і у будь-якому контексті, відмінному від негативного.
Через погрози від гомофобів деякі ЛГБТ-люди вимушені тікати з Росії сім’ями, а інші стають жертвами нападів та вбивств, винних у яких карають неохоче або ж не карають узагалі.
Нагадаємо, що в червні 2023 року Держдума Російської Федерації в першому читанні ухвалила закон про повну заборону корекції статі. Винятком можуть бути лише медичні показання. Таке рішення підтримали й депутати так званого кримського парламенту.
Крім операцій закон також заборонятиме РАЦСам змінювати гендерний маркер у документах навіть тим людям, які вже мають довідку про здійснення трансгендерного переходу.
Однак тепер у Росії та Криму побоюються сплеску самогубств ЛГБТ-людей. Згідно зі статистикою МВС РФ, у період із 2016 до 2022 року по заміну паспортів громадянина Російської Федерації на підставі “зміни статі” звернулося 2 990 осіб.