У Криму силовики затримали та склали адмінпротокол на адвоката Еміля Курбедінова

Дата: 15 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Сімферополі біля будівлі незаконного “управління ФСБ” співробітники “Центру протидії екстремізму” Роман Філатов і Руслан Шамбазов затримали адвоката Еміля Курбедінова та відвезли до міського “відділку поліції”.

Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

Еміль Курбедінов

Дружина адвоката Діана Курбедінова повідомила, що її чоловік зателефонував їй і повідомив, що він виходив зі слідчих заходів, коли його зустріли й сказали, щоб він проїхав з ними.

Згодом окупанти відпустили адвоката та склали на нього протокол за ч. 9 ст. 13.15 КоАП РФ (“зловживання свободою масової інформації”).

В адміністративному протоколі за підписом співробітника незаконного “центру “Е” Романа Філатова повідомляється, що адвокат розмістив у своєму телеграм-каналі інформацію: “Виклику на медичний огляд та засідання призовної комісії підлягають усі призовники, крім тих, хто має відстрочку від призову (п. 7 “Положення про призов на військову службу”). Учням у яких є відстрочка від призову надсилають повістки до військкомату на комісію, а потім бувають випадки, коли хлопці не встигають навіть отримати диплом — забирають до армії. Учні, які мають відстрочку, на час навчання не підлягають виклику у військкомати — як це зазначено вище, згідно з положенням про виклик”.

 

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засудило незаконне затримання Курбедінова та вимагає негайного припинення переслідування адвоката та будь-які форми перешкоджання його професійній діяльності. Відомство також закликало міжнародне товариство й світову адвокатську спільноту відреагувати та засудити системні переслідування незалежних адвокатів, порушення стандартів і гарантій адвокатської діяльності в окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Нагадаємо, Еміль Курбедінов – адвокат-правозахисник. Він захищає кримських татар, яких окупаційна влада почала переслідувати з початку своєї військової операції із захоплення Кримського півострова. Юрист також намагається привернути увагу до порушень прав людини у Криму. Це третє адміністративне провадження з боку окупаційної влади на півострові. Адмінпротоколи правозахиснику вручали також 2017-го та 2018 року.  

Напередодні ZMINA повідомляла, що рада адвокатів України відмовилася розглядати звернення голови правління ZMINA Тетяни Печончик про порушення з боку низки кримських адвокатів Правил адвокатської етики та не стала надавати оцінки їхнім діям. РАУ відклала розгляд звернення правозахисниці до завершення воєнного стану.
 
Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. В той час НААУ залишає їх чинними адвокатами України.
 
Така ситуація відбувається на тлі переслідувань у різних формах з боку окупаційної влади низки українських адвокатів у Криму, зокрема Лілі Гемеджи, Еміне Авамілєвої, Айдера Азаматова, Назіма Шейхмамбетова, Еміля Курбедінова. Їх поміщали під варту до ізолятора тимчасового тримання.
 
З 2017 року громадська ініціатива “Кримська солідарність” задокументувала на українському півострові 15 випадків відкритого тиску окупантів на адвокатів через їхню професійну діяльність. Кримські адвокати пов’язують тиск “поліції” та “спецслужб” зі своєю професійною діяльністю.
 
ААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів на півострові, попри те, що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.
 
Тетяна Печончик назвала рішення НААУ №96 про відкладення її звернення до завершення війни подвійними стандартами, оскільки орган адвокатського самоврядування анулював адвокатське свідоцтво Валентину Рибіну під час війни.
 
Правозахисна спільнота в Україні закликала напрацювати механізми, які дозволять належно реагувати залежно від того, чи адвокати в Криму сумлінно виконують свою роботу і захищають громадян або ж вони зрадили Україну і порушують правила адвокатської етики.
 
У грудні 2023 року учасники коаліції “Україна. П’ята ранку” до Дня адвокатури представили звіт “Переслідування і приниження: реалії адвокатів в окупованому Криму”.
 
Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган адвокатського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter