У Кременчуці журналістів некомунальних ЗМІ не пустили до міськради нібито через їхній вік
У Кременчуці на Полтавщині журналісти низки медіа не змогли потрапити на засідання президії міської ради нібито через карантинні обмеження.
Про це повідомляє видання “ТелеграфЪ”.
12 травня журналісти хотіли передати відкритого листа щодо обмеження доступу на заходи за участю посадовців та міського голови, який вони написали напередодні. Річ у тім, що, за словами медійників, упродовж останніх років вони працюють у нерівних умовах у питаннях доступу до інформації з офіційних джерел та отримання коментарів від посадових осіб.
“Останній приклад: 30 квітня перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін був з візитом у Кременчуці, відвідав лікарню “Кременчуцька”. Журналісти некомунальних видань не були запрошені на зустріч, водночас журналісти КП КТРК отримують інформацію про важливі події та заходи, а міський голова Віталій Малецький публічно схвалює вибірковий підхід і радить журналістам некомунальних ЗМІ користуватися джерелом інформації – сайтом “Кременчук” КП КТРК”, – розповіли вони.
Журналісти просили депутатів міськради оприлюднити їхній лист як депутатський запит та вимагали забезпечити рівні умови для роботи всіх ЗМІ в місті. Також вони просили секретаря міськради Юрія Гриценка розглянути можливість офлайн-зустрічі з депутатами та паралельне ведення онлайн-трансляцій цього заходу.
Однак, коли журналісти прийшли до будівлі міськради, їх зупинили нацгвардійці та керівниця управління інформаційних комунікацій Юлія Перепелятник.
Уже наприкінці засідання президії депутатка Лариса Гориславець поцікавилась у міського голови Віталія Малецького, чому не пустили журналістів. Депутатка нагадала, що до цього в мерії молодь проходила стажування й приходила на екскурсії. У відповідь очільник міста сказав таке:
“Молодь – це молоді люди, для них хвороба не така страшна, а деякі колеги-журналісти більш старшого віку й перебувають у групі ризику. Ми обмежуємо певні заходи за участю старших людей”.
Обурені поведінкою посадовців журналісти написали заяву до поліції про перешкоджання законній професійній діяльності. Зі свого боку депутати запевнили, що на сесії 25 травня лист журналістів донесуть до відома їхніх колег.
Нагадаємо, що з початком карантину журналістів частіше почали не пускати, наприклад, на засідання міськрад, судів тощо. На початку року Запоріжжя навіть очолило рейтинг порушників свободи слова через масові недопуски медійників.
Через цю заборону журналістка місцевого видання не змогла потрапити на засідання комісії, члени якої обговорювали питання відкриття кризової кімнати в місті. Згодом влада відмовилася зробити це попри тисячі скарг на домашнє насильство від жертв.