У Хорватії уряд визнав Голодомор геноцидом українського народу

Дата: 16 Червня 2023
A+ A- Підписатися

У Хорватії 15 червня уряд підтримав ініціативу парламенту щодо визнання Голодомору 1932–33 років геноцидом українського народу. 

Про це повідомляє видання Nova.

Засідання хорватського уряду. Фото: Vlada Republike Hrvatske

Прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович під час відкритої частини засідання уряду заявив про підтримку урядом ініціативи парламенту країни щодо визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Зденко Лучич, статс-секретар Міністерства закордонних справ Хорватії, зазначив, що “запропонованою декларацією парламент Хорватії позначає Голодомор, як насильницький голод, що був навмисно організований комуністичним сталінським режимом в Україні в період 1932–1933 років”.

За його словами, це злочин проти українського народу та уряд, і парламент Хорватії це визнають.

Розгляд питання про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу активізувався в низці країн після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Впродовж 2023 року це вже зробили БолгаріяБельгіяІсландіяФранціяСловенія, Велика Британія та Люксембург.

Нагадаємо, що в грудні минулого року Європейський парламент більшістю голосів проголосував за резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. 

Тоді депутати Європарламенту засудили, що в той час, коли згадуються дев’яності роковини Голодомору, РФ продовжує свою агресивну війну проти України, порушує суверенітет та територіальну цілісність країни, прагне ліквідувати Україну як національну державу, зруйнувати ідентичність та культуру її народу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter