Французький парламент визнав Голодомор геноцидом українського народу

Дата: 29 Березня 2023
A+ A- Підписатися

28 березня парламент Франції, більшістю в 168 голосів зі 170, ухвалив постанову про визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні геноцидом.

Про це повідомили в Національній асамблеї.

Скриншот з відео офіційного твіттеру Національній асамблеї

У документі резолюції зазначається, що в 1930–1933 роках кілька сільськогосподарських регіонів СРСР, включно з Казахстаном, Північним Кавказом та Україною, пережили жахливий голод, що стало причиною смерті від 7–8 мільйонів людей.

“В Україні цей голод, спричинений штучно, вирізнявся своїми масштабами. Систематизований радянською владою, він забрав життя близько 4 мільйонів українців, переважно селян”, – йдеться в документі.

Нижня палата парламенту Франції – Національна асамблея – офіційно визнала геноцидний характер спланованого радянською владою голоду проти українського населення в 1932–1933 роках, депутати парламенту засудили Голодомор та заявили про підтримку українського народу в його прагненні визнати масові злочини, скоєні проти нього радянським режимом.

Уряд Франції закликали офіційно визнати й публічно засудити геноцидний характер масових злочинів, скоєних проти українського народу, віддати шану всім жертвам Голодомору, а також заохочувати на міжнародній арені вільний доступ до архівів, що стосуються Голодомору, зокрема Росії.

Президент України Володимир Зеленський подякував парламенту Франції за таке рішення.

“Вдячні Франції за сильний внесок у викриття минулих і теперішніх злочинів тоталітарної Росії, встановлення правди, справедливості та відповідальності”, – написав Зеленський.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні”, яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу.

Нагадаємо, 15 грудня 2022 року Європейський парламент більшістю голосів проголосував за резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter