У фільтраційних центрах Маріуполя утримують понад 10 тисяч людей – мер

Дата: 19 Липня 2022
A+ A- Підписатися

У тимчасово захопленому російськими військами Маріуполі й ближніх населених пунктах діють чотири фільтраційні центри, де утримується вже понад 10 тисяч людей.

Про це під час брифінгу повідомив маріупольський міський голова Вадим Бойченко.

Фото: Цензор.Нет

“Фільтраційні центри є і в місті Маріуполь, і поза межами міста. Чотири таких центри працювало весь цей час. І вони, на жаль, полонили понад 10 тисяч місцевого населення”, сказав він.

За словами Бойченка, у полоні перебувають держслужбовці, муніципальні працівники, яких затримали окупанти та до яких застосовують тортури. 

“Є така інформація, що один з керівників одного з міст поблизу Маріуполя не витримав цих тортур і, на жаль, загинув у тюрмі. Його полонили, оголосили вирок так званого “суду ДНР”. І таких випадків дуже багато. Тому що там вони тиснуть, щоб полонені переходили на бік “ДНР”, РФ і працювали на них. Люди не погоджуються”,  зазначив міський голова.

Він додав, що в цих фільтраційних центрах немає медичного обслуговування. Відповідно, якщо з людиною щось трапляється, там немає лікарів, які б урятували життя. Через це, за словами Бойченка, у цих центрах уже загинуло багато маріупольців. 

Також він наголосив, що в одному з таких фільтраційних центрів загарбники наразі тримають майже 2 тисячі чоловіків.

“Ми розуміємо, для чого вони це роблять. Вони оголосили, що десь у вересні будуть роздавати оці папірці, які мають назву паспортів Російської Федерації. І це одразу квиток на фронт”,  додав мер.

Нагадаємо, що США виявили щонайменше 18 таборів, які окупанти створили для затримання та примусової депортації українців до Росії. Заступниця голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан розповіла, що російська влада, схоже, готувала ці фільтраційні табори ще до повномасштабного вторгнення в Україну.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter