Російські окупанти створили щонайменше 18 фільтраційних таборів для українців – ЗМІ

Дата: 09 Липня 2022
A+ A- Підписатися

США виявили щонайменше 18 таборів, які окупанти створили для затримання та примусової депортації українців до Росії. Заступниця голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан розповіла, що російська влада, схоже, готувала ці фільтраційні табори ще до повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це повідомляє New York Times.

Фото: Realist.online

“На цей момент визначено щонайменше 18 місць фільтрації з обох боків українсько-російського кордону”, сказала Остріан.

Журналісти New York Times та багатьох інших ЗМІ мають численні свідчення депортованих про допити, побиття, тортури та зникнення людей. Після фільтраційних таборів українців відправляли у міста по всій Росії часто у віддалені регіони поблизу Китаю чи Японії.

Дані США свідчать про те, що російські чиновники готувалися до такої фільтрації ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого.

“Російські чиновники, ймовірно, створили списки українських цивільних, які вважалися такими, що загрожують контролю Росії над Україною, – для затримання та фільтрації. Включаючи будь-кого українських поглядів, наприклад, політичних діячів та активістів, а також співробітників служби безпеки”, сказала заступниця голови місії США при ОБСЄ.

Кортні Остріан наголосила, що всіх відповідальних за примусову депортацію українців до Росії виявлять та притягнуть до відповідальності за порушення міжнародного права.

Нагадаємо, депортованих українців, яких окупанти вивезли на територію Росії, прикордонники будуть пропускати і без документів, якщо вони зможуть дістатися до кордону з Україною.

За інформацією українських чиновників 75% людей, які пройшли фільтраційні табори, вдається врятуватися, але не всі вони повертаються в Україну. Дехто їде в Естонію або Латвію, аби звідти повернутися додому.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter