У державних лікарнях Туреччини медики почали відмовлятися робити аборти жінкам

Дата: 10 Липня 2022
A+ A- Підписатися

У Туреччині жінкам почали відмовляти у проведенні аборту в державних медичних закладах. Попри законність цієї процедури в країні медпрацівники часто кажуть пацієнткам, що аборти заборонені або законні лише для заміжніх жінок.

Про це повідомляє The Guardian.

Джерело: Guardian. Фото: Alexey Panferov/Alamy

У Туреччині аборт є законним за бажанням усіх жінок до 10 тижня вагітності, а за медичними показаннями – до 20 тижня. Відповідно до закону, його мають робити безплатно в будь-якій державній лікарні.

Видання розповідає історію Есри, яка не могла знайти жодної лікарні, де могла б зробити аборт. Коли вона зрештою знайшла приватну клініку, яку могла собі дозволити із зарплатою вчительки, перед процедурою лікар сказав їй, що вона повинна спробувати переконати свого партнера одружитися й народити дитину.

За три тижні після аборту в Есри почалася кровотеча. У найближчій державній лікарні їй зробили екстрену операцію після того, як виявили, що аборт був неповним. Тепер жінка переживає, що більше не зможе мати дітей. Видання також опитало більш як 10 турецьких жінок, які зробили аборти за останні три роки. Усі сказали, що були змушені звертатися до приватних клінік, оскільки державні відмовлялися виконувати процедуру.

Загалом у Туреччині збільшується загроза на право жінок на доступ до безплатних і безпечних абортів. Після ухвалення закону про легалізацію абортів у 1983 році кількість абортів зросла, та з останніми роками показники почали стрімко падати.

Згідно з опитуванням, лише у 8 з 81 провінції Туреччини є принаймні одна державна лікарня, яка робить аборти. З 295 опитаних клінік 14% заявили, що не будуть робити аборти з інших причин, окрім невідкладної медичної допомоги.

Дослідження показало, що медичні працівники часто кажуть жінкам, що аборти заборонені або законні лише для заміжніх жінок. Самотні жінки або не можуть отримати доступ до операції, або нібито повинні мати дозвіл місцевої прокуратури, що є неправдою.

Раніше ZMINA повідомляла що, наприкінці червня Верховний суд США, розглядаючи справу “Доббс проти жіночої організації охорони здоров’я Джексона”, скасував рішення у справі “Роу проти Вейда” від 1973 року, яке визнало конституційним право на аборт.

Нагадаємо, що доступ до абортів є одним з важливих елементів забезпечення права на захист репродуктивного здоров’я жінки, а тому Всесвітня організація охорони здоров’я наполягає, що держави повинні гарантувати доступ до безпечної допомоги щодо переривання вагітності для кожної жінки, яка цього потребує. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: