Верховний суд США скасував постанову, що легалізувала аборти у країні

Дата: 24 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Верховний суд США, розглядаючи справу “Доббс проти жіночої організації охорони здоров’я Джексона”, скасував рішення у справі “Роу проти Вейда” від 1973 року, яке визнало конституційним право на аборт.

Про це йдеться у постанові суду. 

Будівля Верховного суду США. Фото: washington.org

Верховний суд США, розглядаючи у 1973 році справу “Роу проти Вейда”, постановив, що жінка має право перервати вагітність за власним бажанням доти, доки плід не стане життєздатним. Під життєздатністю мається на увазі автономність, “здатність існувати поза материнським організмом, зокрема за медичної підтримки”.

Рішення Верховного суду, яке фактично скасовує право на аборт, ухвалили у справі, що стосувалась штату Міссісіпі, де хочуть відновити закон про заборону абортів після 15 тижнів вагітності. Закон там заблокував суд нижчої інстанції. 

Як зазначає BBC, суд виніс рішення на користь штату більшістю голосів – шістьма проти трьох.

Інформація про те, що Верховний суд США планує винести саме таке рішення, з’явилась ще у травні. Експерти вказували, що половина штатів сильно обмежить або повністю заборонить аборти й це вплине на життя 36 мільйонів жінок репродуктивного віку.

Водночас губернатори-демократи кількох штатів, включаючи Каліфорнію, Нью-Мексико та Мічиган, оголосили про плани закріпити права на аборт у своїх конституціях. 

Починаючи з 2019 року, низка американських штатів ухвалила закони, якими обмежили право жінок на аборт. Один з найжорсткіших ухвалили сенатори штату Алабама. Переривання вагітності в штаті, згідно з документом, вважається злочином на будь-якому терміні. У Техасі, наприклад, аборти заборонили проводити після шести тижнів вагітності.

Нагадаємо, що доступ до абортів є одним з важливих елементів забезпечення права на захист репродуктивного здоров’я жінки, а тому Всесвітня організація охорони здоров’я наполягає, що держави повинні гарантувати доступ до безпечної допомоги щодо переривання вагітності для кожної жінки, яка цього потребує. 

Фотографія обкладинки: Kevin Lamarque/Reuters 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: