У Білорусі журналісту загрожує до чотирьох років в’язниці за “порушення громадського порядку”
Журналісту спортивного порталу “Трибуна” Олександру Івуліну пред’явили звинувачення за частиною першою 342-ї статті КК РБ (Організація групових дій, що грубо порушують громадський порядок). За цією статтею журналісту загрожує до чотирьох років позбавлення волі.
Про це повідомляє видання “Трибуна”.
Впродовж п’ятниці, 9 липня, суд повинен був обрати запобіжний захід журналістові.
До цього, 4 червня Олександр Івулін вже був засуджений на 30 діб адміністративного арешту, нібито за біло-червоно-білий прапор у його вікні. Справу розглядала суддя Фрунзенського району міста Мінська Юлія Близнюк.
8 липня 2021 року правоохоронні органи Білорусі також прийшли з обшуками до редакції найстарішого білоруського видання “Наша Ніва”. Сайт видання заблокований і працює тільки через соцмережі.
Після обшуків силовики побили та затримали головного редактора Євгена Мартиновича на 72 години як підозрюваного за ч. 1 ст. 342 КК (Організація або підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь в них).
У СІЗО також перебуває головний редактор журналу “Наша історія” Андрій Динько, начальник відділу реклами і маркетингу Андрій Скурко і головний бухгалтер Ольга Ракович. Як і Мартинович, вони проходять підозрюваними за ч. 1 ст. 342 КК Білорусі.
Також 8 липня КДБ Білорусі в межах кримінальної справи за статтею “Акт тероризму” були проведені обшуки в редакціях та у співробітників незалежних ЗМІ Брестської області: “Медіа-Полісся”, “Intex-press”, “Брестська газета”.
Того ж дня КДБ Білорусі оголосив проведення у країні спецоперації із “зачистки від радикально налаштованих осіб”.
Нагадаємо, на тлі репресій з боку режиму нелегітимного президента країни Олександра Лукашенка Білоруська асоціація журналістів виступила із заявою, в якій вимагає “припинити знищення білоруських незалежних медіа”.
Фотографія обкладинки: “Наша Ніва”