Суддя арештованого Курбедінова переслідував кримського майданівця, який помер під слідством

Дата: 02 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Суддя, який виніс постанову про проведення обшуків у захисника кримських політв’язнів адвоката Еміля Курбедінова, судив кримчанина-пенсіонера за звинуваченням у нападі на “Беркут” в Маріїнському парку під час подій Майдану.

Про це повідомляє журналістка проекту Медійна ініціатива за права людини Марія Томак.

“Шукала рішення кримського судді Можелянського, який виніс “постанову” про проведення обшуків у Курбедінова, і натрапила на його рішення у справі кримчанина, при чому пенсіонера, який “вчинив напад” на Беркут в Маріїнському парку під час подій Майдану. І, звісно ж, належав до ПС. Сіканов Є.А.”, – пише Томак у Фейсбук.

За її словами, з найденого нею документу можна зрозуміти, що Сіканов помер в ході судового слідства. Саме тому справа і була закрита.

“Щоправда, незрозуміло – де саме та за яких обставин він помер і чи своєю смертю. Вказано, що особа з аналогічним прізвищем, але іншими ініціалами (вочевидь, родич) надала довідку про його смерть. Хтось щось знає про Сіканова?”, – пише журналістка.

Вона додає, що фабула обвинувачення була аналогічна до інших справ кримських майданівців, і наводить цитати з обвинувального акту.

“Сіканов Е.О. звинувачується в тому, що він, будучи обізнаним про масові заворушення в <адреса>, Україна, спрямовані на незаконне, насильницьке повалення конституційного ладу України і діючих органів виконавчої влади, будучи членом української радикально-націоналістичної організації – “Правий сектор”, знаходився на площі “Незалежності” у <адреса>, Україна, з метою надання збройного опору співробітникам правоохоронних органів”, – пишеться в акті.

Далі пенсіонер Сіканов обвинувачується у тому, що в один з днів він “прицільно кинув камінь” в старшину міліції з кримського батальйону спецпризначення “Беркут”, який стояв в оточенні. За даними обвинувачення, удар спричинив струс головного мозку міліціонера та забій м’яких тканин його потилиці.

Згідно з документом, після смерті обвинуваченого речові докази по його справі були знищені.

Нагадаємо, Курбедінов був затриманий представниками Центру “Е” МВС РФ 26 січня, того ж дня згідно з рішенням окупаційного суду отримав 10 діб арешту за начебто поширення екстремістських матеріалів. У його офісі та вдома були проведені незаконні обшуки, вилучені матеріали, що містять адвокатську таємницю. Правозахисники побоюються, що адміністративне переслідування Еміля може перерости в кримінальне, та закликають офіційну Україну та світ якомога активніше реагувати на репресії проти одного з небагатьох незалежних адвокатів, які ще працюють в окупованому Криму.

Серед підзахисних Еміля Курбедінова – Ільмі Умеров, Микола Семена, Емір-Усеін Куку та інші фігуранти справ кримських мусульман і так званих справ диверсантів (зокрема, Ридван Сулейманов).

Протягом тижня заяви з вимогою звільнити Курбедінова робили українські громадські організації, Freedom House, російські адвокати, речник Європейського Союзу та інші правозахисні інституції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: