Суд ООН підтримав Україну у справі проти РФ: що саме постановили судді

Дата: 08 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Міжнародний суд ООН визнав прийнятною скаргу у справі України проти РФ щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це повідомляє “Європейська правда”. 

Суд виніс рішення не по суті скарги, а щодо юрисдикції, тобто про можливість застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму стосовно подій на Донбасі та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації щодо дискримінації кримських татар та українців у Криму.

Рішення, як зауважують журналісти, ухвалили практично одноголосно, проти проголосував лише суддя від Росії Скотников. Таким чином, надалі Суд ООН може перейти до розгляду справи по суті.

Як відомо, Україна ініціювала позов проти Російської Федерації в січні 2017 року. Серед вимог – відшкодування збитки за триваючі і систематичні порушення обох конвенцій. 

У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення про застосування тимчасових заходів, наказавши Росії утримуватись від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, зокрема Меджліс кримськотатарського народуі Підконтрольна російській окупаційній владі прокурор Криму Наталія Поклонська подала позов про заборону Меджлісу в лютому 2016 року. Офіційно роботу Меджлісу призупинили через декілька місяців. Російська сторона обґрунтовує заборону нібито здійсненням членами Меджлісу “екстремістської діяльності”., та забезпечити доступ до освіти українською мовою.

Серед звинувачень, висунутих Росії, надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарської громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: