Студенти КНУ вийдуть на протест проти корупції та репресій у виші

Дата: 09 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Студенти Київського національного університету ім. Шевченка вийдуть протестувати проти непрозорих виборів та репресій у закладі.

Як повідомляє портал platfor.ma, пікетування Міністерства освіти і науки України почнеться 12 жовтня об 11:00, потім колона рушить до Адміністрації президента.

Акція проводитиметься під гаслом “Університет – не райком КПСС”. Таким чином студенти натякають на діяльність 74-річного ректора КНУ Леоніда Губерського, що у 1980-1982 роках був секретарем райкому Компартії. За словами студентів, буде наведено факти адміністративного тиску та залякування трудового колективу і студентства, недопущення незалежного моніторингу і контролю за виборами, репресій по відношенню до ініціативних груп.

Організатори підготували звернення до міністра освіти Сергія Квіта з приводу усунення від керівництва осіб, які попри вимоги законів “Про очищення влади” та “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки”, здійснюють управління КНУ.

Звернення підтримали дисидент, автор “Акту про Незалежність України” Левко Лук’яненко, радянський політв’язень, дисидент, випускник КНУ 1972 року Василь Овсієнко, перший заступник голови Спілки офіцерів України Євген Лупаков, представники студентського самоврядування та профспілок.

Нагадаємо, лідерів студентської антикорупційної ініціативи “ШеваПіл” намагаються відрахувати з університету нібито через нескладення іспиту. Учасники ініціативи створили сторінку в соцмережі й почали викладати відомі їм випадки хабарництва та перевищення повноважень керівництва у загальний доступ. Також їм на електронну скриньку почали анонімно та відкрито повідомляти про випадки корупції в університеті. Громадська організація Transparency International Україна закликала Міністерство освіти втрутитися у ситуацію, а керівництво вузу – об’єктивно оцінити знання студентів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: