США внесли в санкційний список пʼять китайських компаній за допомогу армії Путіна

Дата: 29 Червня 2022
A+ A- Підписатися

США внесли п’ять китайських компаній до чорного списку за порушення санкцій щодо Росії. В оточенні президента США Джо Байдена вважають, що вони допомагали російським військовим і оборонним компаніям до і під час вторгнення в Україну.

Про це інформує Financial Times.

Департамент торгівлі вніс китайські фірми Connec Electronic, King Pai Technology, Sinno Electronics, Winninc Electronic і World Jetta (HK) Logistics до такого списку. Віднині американським компаніям заборонено експортувати до компаній зі списку.

“Сьогоднішні дії посилають потужний сигнал юридичним і фізичним особам по всьому світу, що якщо вони прагнуть підтримати Росію, США їх відріжуть”, – сказав заступник міністра торгівлі Алан Естевес.

З початку неспровокованого повномасштабного вторгнення РФ в Україну американські топпосадовці попереджали своїх китайських колег, що Вашингтон вживатиме рішучих дій, якщо Китай надасть Росії будь-яке військове обладнання або допомогу.

Представники США при цьому заявили, що немає доказів того, що Китай надав військову допомогу.

Міністерство торгівлі не звинувачує китайський уряд або військових у постачанні обладнання російській армії.

“Ми не бачили, аби Китай постачав Росії військову техніку, або ж систематичного ухилення від санкцій”, – сказав представник Білого дому.

Але рішення включити компанії до “чорного списку” підкреслило дедалі ширшу стурбованість зв’язками між Китаєм і Росією. 

Напередодні повідомлялося, що імпорт Китаєм російської нафти досяг рекордного рівня. У травні імпорт Китаєм сирої нафти з Росії зріс на 55% у річному вимірі, досягнувши рекордного рівня. Таким чином Росія вийшла на перше місце з постачання сировини до Китаю, випередивши Саудівську Аравію.

Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Із 24 лютого до 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 4 452 випадки загибелі та 5 531 випадок поранень цивільного населення України після повномасштабного російського вторгнення. Серед загиблих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінки, 107 дівчаток та 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранені 1 130 чоловіків, 785 жінок, 124 дівчинки, 163 хлопчики, а також 172 дитини та 3 157 дорослих, стать яких невідома. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Руйнування внаслідок російського вторгнення у селі Боромля Сумської області

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. Згідно з оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ), ще 7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.

У КримSOS повідомляють, що з початку повномасштабного вторгнення в РФ опинилися понад 1,2 мільйона людей, щонайменше 200 тисяч з яких – діти. До цієї статистики входять як ті, яких окупаційні військові примусово депортували, так і ті, хто змушений був виїхати з безпекових міркувань.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
За перші 100 днів неспровокованого повномасштабного вторгнення в Україну Росія заробила на експорті палива 93 мільярди євро. Основний покупець – країни Європейського Союзу.
 
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним таке тривале обговорення шостого пакета санкцій – у понад 50 днів. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав країни ухвалити сьомий пакет санкцій, вказавши, що немає жодних раціональних пояснень для зволікання щодо ухвалення сьомого пакета. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter