Слухання в справі МН-17 проведуть за зачиненими дверима через коронавірус

Дата: 17 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Через поширення коронавірусу суд у Нідерландах продовжить слухання стосовно чотирьох підозрюваних у справі збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH-17 за зачиненими дверима.

Про це повідомляє NL Times.

 
За закритими дверима має пройти слухання, що призначено на 23 березня. Закриють його для преси та родичів потерпілих, а кількість прокурорів та адвокатів, допущених до зали суду, також обмежать. Після цього розгляд справи планують продовжити в червні.
 
Нагадаємо, що  9 березня в судовому комплексі “Схіпхол”, поблизу аеропорту Амстердама, почалися слухання в справі МН-17. За цей час прокуратура Нідерландів відрекомендувала нових свідків. Один з них – росіянин, який був присутнім під час пострілу ракети із ЗРК “Бук” по літаку. Чоловік нібито добровільно зголосився приєднатися до сепаратистів та у 2014 році охороняв територію, звідки стріляв “Бук”.
 
Також стало відомо, що російські спецслужби та бойовики на Донбасі погрожують свідкам у справі. 

Як відомо, наприкінці минулого року Об’єднана слідча група (JIT) оприлюднила запис розмови бойовиків, який учергове доводить причетність Росії до збиття “боїнга” MH-17 влітку 2014 року. 

Слідча група з розслідування збиття малайзійського “боїнга” оголосила, що той збили зенітно-ракетним комплексом “Бук” з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, яка базується в російському місті Курську.

Наразі прокуратура Нідерландів висунула звинувачення чотирьом фігурантам справи: 

  • Сергію Дубинському (позивний Хмурий) – голова розвідки так званої “ДНР”, ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.
  • Ігорю Гіркіну (позивний Стрелок) – “міністр оборони” так званої “ДНР”. Як встановили слідчі, вранці 18 липня він розмовляв із Дубинським, який пов’язаний з евакуацією установки “Бук” з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії. 
  • Олегу Пулатову (позивний Гюрза) – підполковник запасу російських повітряно-десантних військ. Причетний, за версією слідства, до перевезення “Бука” й організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.
  • Леонідові Харченку (позивний Кріт) – громадянин України, командир так званого “розвідувального батальйону” в “2-му відділі ГРУ ДНР”, причетний до охорони установки “Бук” у районі місця пуску на південь від Сніжного. Він, можливо, також координував транспортування “Бука” з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію установки до Росії.

Нещодавно адвокати, які представляють на суді інтереси підозрюваного Олега Пулатова, заявили, що вони не знають, хто фінансує його захист.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter