Слідчі майже дев’ять місяців шукали причину для проведення обшуків у Національній спілці архітекторів – “Міллер”

Дата: 21 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Адвокатська компанія “Міллер”, до яких по захист звернулася Національна спілка архітекторів через тиск із боку СБУ, виявила, що слідчі служби безпеки протягом дев’яти місяців шукали формальну причину для проведення обшуків та допитів у співробітників спілки. 

Про це повідомила адвокатська компанія “Міллер” на своїй фейсбук-сторінці.

Фото: Денис Кирій-Федосенко

“Під час вивчення матеріалів наші адвокати виявили важливу розбіжність у датах: з’ясувалося, що правоохоронці зареєстрували справу в січні, а нібито несанкціоноване внесення змін до реєстру сталося лише в серпні (через яке і проводились обшуки. – Ред.). Тобто майже дев’ять місяців слідчі лише шукали формальну причину для проведення обшуків та допитів”, – йдеться в повідомленні компанії.

Минув місяць від обшуків у працівників Національної спілки архітекторів України. Підстава – порушене за кількома статтями кримінальне провадження за фактом нібито незаконного внесення змін до реєстру атестованих архітекторів.

За словами компанії, за цей час слідчі допитали лише кількох співробітників спілки як свідків і на цьому слідство втратило інтерес до справи. Ймовірно, пише “Міллер”, правоохоронці особисто зацікавлені в результатах розслідування цієї справи та притягненні представників НСАУ до відповідальності за будь-який злочин. Це вказує на упередженість слідства, що є порушенням загальних засад кримінального провадження.

Як відомо, Національна спілка архітекторів – це єдиний орган в Україні, що має повноваження проводити атестацію архітекторів. Один раз на п’ять років всі архітектори мають пройти цю процедуру, про що отримують відповідні сертифікати. Відомості про атестованих архітекторів вносять до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Саме через неї архітектори можуть завантажити проєкт, що необхідно для отримання дозвільних документів на початок будівельних робіт.

У “Міллер” наголошують, що працівники спілки архітекторів вносили всю інформацію з використанням сертифікованих ключів доступу, як і вимагає законодавство. Вони склали іспити та мали сертифікати. Представники НСАУ готові надати правоохоронцям всі підтверджувальні документи.

Найближчим часом адвокатська компанія працюватиме задля повернення вилученого майна та захищатиме представників спілки під час допитів та інших слідчих дій.

Нагадаємо, представники архітектурної спільноти, громадські діячі та адвокати провели брифінг під стінами СБУ, де заявили про тиск на Національну спілку архітекторів України з боку правоохоронців, який вважають помстою за критичну позицію щодо провладного законопроєкту №5655 із впровадження містобудівної реформи. 

Раніше, 21 жовтня, під час пресконференції в Інтерфакс-Україна, заступниця голови Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України Анна Кирій, заявила, що Спілці архітекторів відімкнули доступ до електронного реєстру сертифікованих архітекторів, який є частиною Єдиної державної електронні системи у сфері будівництва. Це означає, що архітектор, який пройшов атестацію і склав іспит або подовжує термін чинного сертифіката, не може поставити свій підпис на проєктну документацію в ЄДЕССБ, тому що Національна спілка архітекторів України не може валідувати його сертифікат.

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності, який критикували глави українських міст та селищ, архітектори та громадські активісти, зокрема через корупційні ризики. Законопроєкт підтримали 228 народних депутатів. 

У відповідь спільнота архітекторів та громадських активістів 12 грудня опублікувала петицію на сайті президента України з проханням накласти вето на законопроєкт N5655, який, за словами ініціаторів звернення, “призведе до хаотичної забудови міст та знищення історичних пам’яток великими забудовниками”. За кілька годин після ухвалення законопроєкту 13 грудня петиція набрала необхідну кількість голосів – 25 тисяч – і чекає на розгляд президента. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: