Швейцарія на рік продовжила особливий статус українських біженців

Дата: 10 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Уряд Швейцарії продовжив особливий статус українських біженців до березня 2024 року. Також на рік продовжили програму підтримки.

Про це заявила міністерка юстиції Швейцарії Карін Келлер-Зуттер.

Фото: Depositphotos

За її словами, найближчим часом складно передбачити покращення ситуації в Україні, а атаки російських військ на енергетичну інфраструктуру все ще можливі по всій країні.

Щоб скасувати статус тимчасового захисту S, потрібна стабільна нормалізація ситуації. Поки що, як вважає Келлер-Зуттер, безпечне повернення для біженців неможливе.

Отже, статус S не буде скасований раніше 4 березня 2024 року, якщо ситуація не зміниться. Так уряд хоче прояснити ситуацію для тих, хто шукає захисту, а також для кантональної влади, муніципалітетів та роботодавців.

Минулого місяця Євросоюз зазначив, що на тлі поточної ситуації в Україні також очікується продовження тимчасового захисту до весни 2024 року.

Станом на зараз близько 68 тисяч українців отримали спеціальний статус біженців у Швейцарії. Особи, які набули статусу захисту S, можуть виїжджати за кордон і повертатися до Швейцарії без дозволу на поїздку.

За даними Державного секретаріату з міграції, вони також можуть займатися оплачуваною роботою (включно з самозайнятістю), не чекаючи для цього певного періоду часу.

Нагадаємо, що 13 серпня у Швейцарії на українських студентів напали двоє чоловіків: один з них був росіянином, а інший назвався білорусом. Вони намагалися зав’язати з українцями розмову російською мовою, але ті спілкувалися тільки англійською. Після цього один з чоловіків звинуватив українців у зневазі до російської мови, а побачивши, що одна з дівчат почала відеознімання, спробував вибити телефон з її рук.

На відео чути, як росіянин кричав англійською: “Повертайся додому і помри там”, “Я поставлю тебе на місце, клята українська п**да”. Він також двічі вдарив хлопця, коли той намагався захистити подруг.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter