Шістьох росіян заочно судитимуть за розстріл цивільних автівок на Житомирській трасі у 2022-му
До суду заочно скерували обвинувальні акти щодо шістьох російських військових, яких вважають причетними до розстрілу цивільних автівок на Житомирській трасі у березні 2022 року.
Про це розповіли в Офісі генерального прокурора.
Імен підозрюваних у повідомленні не називають, але причетними до злочину слідчі раніше називали російського командира Вадима Овчинникова та п’ятьох його підлеглих: молодшого сержанта Михайла Жаркого; трьох єфрейторів – Алдара Гарматарова, Сергія Зваричевського та Артема Бєлікова; рядового Івана Нагуманова.
Один з випадків, щодо яких їх судитимуть, стосується вбивства Ганни та Дениса Яцюків.
У перші дні повномасштабного вторгнення вони з двома доньками Валерією та Ариною виїхали з Києва на дачу до села в області, але невдовзі вирішили поїхати й звідти. Родина планувала рушити до родичів в Умані, тож сіла у дві автівки та виїхала на Житомирську трасу.
Російські військові обстріляли машини, вбили батьків та поранили 15-річну доньку.
“Дівчинка (молодша донька 9-річна Валерія. – Ред.) кілька годин тинялася в окрузі, стукалася в будинки, але їй ніхто так і не відчинив. Трасою проїжджали російські танки, вона ховалася. А потім вона знайшла батькову машину. Денис був уже мертвий, поряд сиділа Арина, вона була поранена в стегно. За словами Валерії, на нозі в сестри була велика і страшна бульбашка”, – розповідали історію родини журналісти.
Обох дівчат забрали російські військові. Сестер розділили, віддали молодшу незнайомцям у селі Копилів, а старшу – вивезли до Білорусі нібито на лікування. Тіло Арини, яка загинула внаслідок поранення, майже два роки приховували у білоруському морзі.
Шістьом підозрюваним у розстрілі російським військовим закидають обстріл ще однієї цивільної автівки на трасі того ж дня. В авто перебували водій та четверо пасажирів, але вони внаслідок атаки не постраждали.
У поліції раніше казали, що російські військові з 4-го по 25 березня 2022 року загалом розстріляли 10 автівок на Житомирській трасі. У результаті 13 людей загинули, а шестеро – отримали поранення.
Нагадаємо, що експерти ООН виявили закономірність нападів російських військових на цивільних у Київській, Харківській та Сумській областях.
Пов’язує всі ці напади те, що жертви перебували в дорозі, щоб задовольнити потреби, наприклад, у харчах, були в цивільному одязі, не мали зброї, а деякі автівки мали напис “Діти” на вікнах.
Деяких з російських військових, які вбивали в такий спосіб цивільних, вдалось ідентифікувати.