Щонайменше 84 тисячі маріупольців залишилися без даху над головою
У Маріуполі, який перебуває в осаді російських окупантів, повністю зруйновано будинки щонайменше 84 тисяч людей.
Про це повідомили в Маріупольській міськраді.
Влада продовжує фіксувати збитки в місті, яке від початку повномасштабного вторгнення Росії постійно перебуває під ворожим вогнем. Руйнації зазнали вже 40% багатоповерхівок або близько 2 мільйонів квадратних метрів житлової площі.
Щоб побудувати таку кількість житла та створити там хоча б базові умови для проживання, необхідно, за попередніми підрахунками, 2,3 мільярда доларів. Загальна ж потреба на відновлення інфраструктури Маріуполя нині сягає 12,5 мільярда доларів.
“Єдина спецоперація, яку успішно провів Путін, – це спецоперація зі знищення Маріуполя та вбивства мирних жителів. Фашистська Німеччина в 1941 році здавалася непереможною. Але врешті-решт зло було покарано. Воєнні злочинці гнили в тюрмах або були ліквідовані. Десятки років німці платили репарації. Так буде і з Росією. Вони заплатять за все”, – каже мер міста Вадим Бойченко.
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню Financial Times оцінював руйнування цивільної та військової інфраструктури в Україні у 270 мільярдів доларів. За його словами, майже 7 тисяч житлових будинків зазнали пошкоджень або зруйновані повністю.
Своєю чергою дослідники аналітичного центру при Київській школі економіки KSE Institute підрахували, що станом на 11 квітня в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше:
- 23 тисячі кілометрів доріг;
- 37 тисяч квадратних метрів житлового фонду;
- 319 дитячих садочків;
- 546 закладів освіти;
- 205 медзакладів;
- 145 заводів та підприємств;
- 54 адміністративних будівель;
- 277 мостів та мостових переходів;
- 74 релігійні споруди;
- 62 інших культурних споруди;
- 10 військових аеродромів;
- 8 аеропортів;
- 2 порти.
Загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури, тільки на основі публічних джерел, сягнула, за словами дослідників, 80,4 мільярда доларів, або 2,4 трильйона гривень. Втрати ж економіки, враховуючи непрямі, а саме зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку, коливаються від 564 до 600 мільярдів доларів.
Нагадаємо, заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко обіцяв, що держава побудує для українців, які втратили домівки через війну, тимчасове житло в десяти регіонах.
ZMINA раніше розповідала, як діяти, якщо окупанти розбомбили ваше майно, зокрема нежитлове.