Щонайменше 600 російських суддів в окупованому Криму беруть участь у політичних переслідуваннях – Кримська правозахисна група

Дата: 22 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Щонайменше 600 російських суддів причетні до політичних переслідувань в тимчасово окупованому Криму.

Про це під час медіамарафону “10 років російської агресії в Україні. Шлях до справедливості” повідомила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає кореспондент видання ZMINA.

Правозахисниця розповіла, що важливо документувати не лише тих, хто постраждав від репресій, а й тих, хто прямо причетний до переслідувань.

“Це щонайменше 600 суддів з Криму та РФ, які прямо беруть участь саме в політичних процесах. Вони ігнорують заяви про катування, ігнорують всі класифіковані докази, прямо беруть в цьому участь. Так само як і представники ФСБ, міністерство внутрішніх справ, прокурори. Вони прекрасно знають що роблять”,зазначила правозахисниця. 

Напередодні Кримська правозахисна група оприлюднила базу про більш ніж 1400 жертв політичних переслідувань на півострові. 

Перший заступник голови Прокуратури АР Крим Віталій Секретар заявив, що українські правоохоронці зареєстрували понад 3 200 кримінальних проваджень за роки російської агресії. Зокрема, за його словами, прокуратура автономії розслідує кримінальне провадження щодо депортації цивільного населення з Криму до регіонів РФ.

Раніше ZMINA повідомляла, що за пропозицією Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим було накладено санкції на 56 “суддів”, які виносили неправомірні рішення у політично мотивованих кримінальних переслідуваннях. До нових санкційних пропозицій увійшли також 22 незаконних “суддів”, які виносять неправомірні рішення в адміністративних справах проти тих кримчан, яких росіяни переслідують за проукраїнську та антивоєнну позицію.

Ініціатива “Трибунал. Кримський епізод” закликає кримчан повідомляти про переслідування та інші відомі факти порушень прав людини в Криму у свій чатбот. Також Кримська правозахисна група закликала кримчан надсилати документи та інші докази, які підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер. Українська влада неодноразово закликала європейських партнерів інвестувати у свою безпеку, постачаючи Збройним силам України зброю своєчасно та в достатній кількості. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter