Щонайменше 14 кримських татар зазнали переслідувань з боку окупантів через пошуки причетних до “диверсій” на залізниці
Починаючи з лютого 2023 року щонайменше 14 мешканців окупованого Криму стали жертвами переслідувань з боку російських силовиків через пошук винних у “диверсіях” на залізниці.
Про це повідомляє правозахисна організація “КримSOS”.
“За цей час окупанти провели щонайменше 11 обшуків і 10 затримань. Одне із затримань мало елементи насильницького зникнення. Всі ці незаконні дії силовиків спрямовані винятково проти кримських татар”, – підкреслюють правозахисники.
У березні 2023 року окупанти незаконно обшукали будинки 8 кримських татар. Зазвичай окупанти приїжджають з обшуками рано вранці та проводять слідчі дії у грубій формі. Подекуди після обшуків затриманих відвозили у будівлю управління ФСБ у Сімферополі.
11 червня російський голова Криму Сергій Аксьонов заявляв про пошкодження залізниці у Кіровському районі Криму, через що на кілька годин було зупинено рух поїздів.
Нагадаємо, у березні поточного року російські силовики обшукали будинок делегата Курултаю кримськотатарського народу Леммара Юнусова в тимчасово окупованому селі Урожайне Сімферопольського району, Автономна Республіка Крим.
Обшук у будинку кримського татарина ФСБ Росії мотивувала пошкодженням залізниці у Бахчисарайському районі.
У квітні 2023 року Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович оприлюднила доповідь “Боротьба кримських татар за права людини”. У ній вона констатувала, що кримські татари в Криму і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади.
Напередодні Представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявила, що корінні народи в тимчасово окупованому Криму позбавлені своїх національних і культурних прав, навіть права навчатись і говорити своєю мовою. За її словами, релігійні структури на півострові також контролюють російські силовики.
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.