СБУ викрила в Запорізькій області групу, яка агітувала за відродження СРСР

Дата: 05 Лютого 2021
A+ A- Підписатися

Служба безпеки припинила діяльність осередку проросійських сепаратистів у Запорізькій області, які агітували за відродження СРСР і планували створити фейкові органи радянської влади.

Про це повідомили у відомстві. 

Обшук в організаторки руху “за відновлення СРСР”. Фото: СБУ

Учасники руху планували домогтися відновлення СРСР. Задля цього вони хотіли провести “відкрите волевиявлення народу”, а згодом, щоб офіційні органи влади склали свої повноваження на користь новообраної “радянської влади”.

Діяли учасники руху, як стверджують в СБУ, за інструкцією кураторів з Росії.  За їхньою вказівкою вони мали звернутися з офіційними заявами про нібито бажання громадян відновити Українську РСР до відповідальних органів. 

Фото: СБУ

Спецслужбовці задокументували факт подання заяви від організаторки руху. Також вона просила профінансувати витрати на проведення “волевиявлення” з місцевого бюджету. Місцеві посадовці ж, за задумом зловмисниці, мали сприяти проведенню “виборів”.

Під час обушку за місцем проживання жінки правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, агітаційні матеріали та документацію з підтвердженням злочинної діяльності. Кримінальне провадження за цим фактом розслідують за статтею “Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”.

Нагадаємо, що нещодавно СБУ викрила масштабну російську агентурну мережу, яка вела розвідувально-підривну діяльність. Члени мережі адміністрували популярні телеграм-канали про політику. Ще до появи повідомлення силовиків про те, що блоги з тисячними аудиторіями адмініструють з Росії, розповідали журналісти видань “Ліга” та “Тексти”. 

Вони дізналися, що блоги ставали майданчиком для дискредитаційних кампаній, а тези, які озвучували їхні автори, згодом висловлював на пресконференціях, наприклад, президент Володимир Зеленський

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: