СБУ повідомила про підозру чотирьом блогеркам, які поширювали інформацію про роботу ППО в Києві

Дата: 31 Травня 2023
A+ A- Підписатися

Служба безпеки зібрала доказову базу і отримала висновки експертиз, які підтвердили незаконну діяльність чотирьох жительок Києва, що поширювали інформацію про роботу української ППО під час масованої атаки росіян на столицю 16 травня, їм повідомили про підозру.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Джерело: пресслужба СБУ

Одна з підозрюваних виклала заборонений контент у соцмережах та надіслала його адміністратору одного із популярних телеграм-каналів. За кілька годин її відеозапис поширили на проросійських майданчиках.

Ще одна киянка опублікувала відео з роботою ППО та результати ураження ворожих цілей на своїй інстаграм-сторінці.

Третя фігурантка також поділилася своєю відеозйомкою у соцмережах.

Четверта підозрювана спочатку відзняла результати збиття ворожих ракет, а потім розіслала файли своїм знайомим у різні месенджери. Для уникнення кримінальної відповідальності намагалася видалити заборонені повідомлення.

Слідчі СБУ повідомили всім чотирьом про підозру за частиною 2 статті 114-2 Кримінального кодексу України — “Поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного стану”.

Під час невідкладних слідчих дій за місцями проживання виявлено мобільні телефони й комп’ютери, які вони використовували для поширення своїх відео.

Підозрюваним, якщо їхня провина буде доведена, загрожує до восьми років позбавлення волі.

Загалом правоохоронці станом на 31 травня викрили дев’ятьох людей, які поширювали заборонений контент в соцмережах. 

Стосовно ще двох фігурантів, які в той день також оприлюднили заборонений контент і яких одразу викрила СБУ, слідчі дії тривають.

У СБУ вкотре наголосили на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали про діяльність Сил оборони та наслідки ворожих обстрілів. Поширення цієї інформації розцінюється як коригування ворожого вогню і є злочином, що карається відповідно до закону.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в Черкаській області кіберфахівці виявили блогера, який незаконно поширив інформацію про переміщення Сил оборони на території регіону. Він зняв фото та відео руху колони української військової техніки з боєприпасами, а потім розмістив це на власній сторінці в тіктоку з прив’язуванням до геолокації.

На підставі зібраних доказів йому повідомили про підозру у поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань. Справу вже скерували до суду. Чоловікові загрожує до восьми років позбавлення волі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter