Росіяни утримують щонайменше 20 українських журналістів на окупованих територіях – EFJ
Європейська федерація журналістів (EFJ) висловила стурбованість щодо долі щонайменше 20 українських журналістів, яких російська окупаційна влада утримує в Криму, Запорізькій та Херсонській областях у “невизначених умовах”.
Про це йдеться в заяві Європейської федерації журналістів (EFJ).

“Це занепокоєння лише посилюється нез’ясованою смертю Вікторії Рощиної в російському ув’язненні. Відсутність інформації про місце перебування та умови утримання цих журналістів посилює побоювання щодо їхнього здоров’я та добробуту”, – наголосили в організації.
У документі також ідеться про те, що, хоча “нинішній масштаб російських нападів на журналістів не можна порівняти з нападами на початку війни”, він залишається “тривожно високим і постійним”.
За останні два роки стало менше випадків загибелі журналістів під час висвітлення війни в Україні, однак кількість поранених працівників ЗМІ залишається високою.
У EFJ нагадали, що 2024 року медіаспільнота зазнала двох втрат: журналістка Вікторія Рощина загинула в російському полоні, в якому перебувала з 2023-го; Райан Еванс, офіцер служби безпеки Reuters, загинув на Донеччині, у Краматорську, під час російського ракетного обстрілу.
За даними моніторингу Міжнародного фонду реконструкції та розвитку (МФРР), впродовж 2024 року внаслідок російських атак поранені 16 журналістів, 2023-го – 14, 2022 року – 24.
Українські медіа також зіткнулися з невизначеністю після призупинення зовнішньої допомоги уряду США в січні нинішнього року. Ціла низка українських видань, особливо на регіональному та місцевому рівнях, покладалася на іноземну допомогу, щоб продовжити свою роботу після повномасштабного вторгнення, яке серйозно вплинуло на місцеві джерела доходу, такі як реклама.
Внаслідок призупинення зовнішньої фінансової підтримки десятки медіа опинилися перед загрозою закриття.
Однак попри постійні та інтенсивні атаки на медіа та свободу преси українські незалежні ЗМІ продовжують виконувати свою роботу, стикаючись із серйозними ризиками та загрозами безпеці, психологічними втратами та постійним економічним тиском. У цьому контексті партнери МФРР продовжують підтримувати українських журналістів, йдеться в заяві.
Більше про ситуацію зі свободою слова в Україні під час повномасштабного вторгнення читайте тут.