Росіяни обстрілювали Запоріжжя зі спальних районів Енергодара
Російські військові в тимчасово окупованому Енергодарі зі спальних районів обстрілювали реактивними системами залпового вогню населенні пункти на протилежному березі Каховського водосховища.
Про це розповів міський голова Енергодара Дмитро Орлов.
Раніше росіяни, за словами Орлова, розміщували свою техніку в передмісті, селах та на майданчику ЗАЕС і вже звідти вели обстріли Нікополя та Марганця, однак у ніч на 25 липня робили це прямо посеред вулиць.
“Цього разу вони вже навіть не робили спроб приховати свої злочини проти людства від місцевого населення”, – каже мер.
Після обстрілів голова Нікопольської військової адміністрації Дніпропетровської області Євген Євтушенко повідомив про атаки росіян з боку Енергодара.
“Ворог двічі обстріляв наш район. Опівночі залп РСЗВ прийшовся в степ за межами населеного пункту Марганецької громади. Постраждалих та руйнувань не зафіксовано. Близько третьої години ночі здійснено залп з РСЗВ по центру селища Вищетарасівка Мирівської ТГ. Є руйнування житлових будинків та інфраструктури, 10-річна дитина дістала осколкові поранення”, – звітує посадовець.
У червні в Енергодарі місцеві зафіксували, як росіяни заносили ручні переносні зенітно-ракетні комплекси на дах 14-поверхової будівлі напроти МПК “Сучасник”. Робили вони це на 52-гу річницю заснування міста, дата якої збігається з днем Росії.
Як відомо, до Енергодара російські військові ввійшли 5 березня. Невдовзі в місті почалися проблеми з харчами, ліками, а окупанти почали залякувати містян, викрадаючи деяких прямо посеред вулиць.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.