Росіяни обмежили доступ до гуманітарної допомоги на тимчасово окупованих територіях Запорізької області

Дата: 04 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

Росіяни обмежили доступ до соціальної та гуманітарної допомоги на тимчасово окупованих територіях Запорізької області і водночас посилили тиск на місцевих жителів.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров

В’їзд на тимчасово окуповану територію закритий. Джерело: censor.net

“В окупантів закінчились «пряники» для жителів зайнятих територій. Загарбники обмежують доступ до соціальної та гуманітарної допомоги на тимчасово окупованих територіях Запорізької області”, — написав він.

Мер міста уточнив, що зараз на тимчасово окупованих територіях росіяни:

  • скоротили перелік отримувачів гуманітарної допомоги, зменшили її кількість;
  • для отримання деяких видів фінансової допомоги вже вимагають паспорт РФ;
  • соціальне вугілля попри обіцянки дають тільки кільком категоріям отримувачів;
  • вигадують додаткові перешкоди для тих, хто хоче отримувати соцдопомогу, наприклад, змушують принести копії документів сусідів, щоб підтвердити потребу в фіндопомозі.

Водночас окупанти посилили тиск на місцевих жителів:

  • забирають на підвали, залякують, депортують всіх незгодних з новим порядком;
  • примушують отримувати паспорти РФ;
  • обмежують доступ до інформації.

За словами Федорова, окупанти хочуть зробити з українців “нових росіян” — заляканих, покірних та невільних, якими легко керувати і маніпулювати.

“Загарбники прорахувалися: Україна — не росія: за пряники не продається й батога не боїться”, — наголосив він.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в  тимчасово окупованому Маріуполі на Донеччині російська адміністрація видала під виглядом допомоги пенсіонерам прострочені консерви.

Нагадаємо, що Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки примусових депортацій на територію Російської Федерації та Білорусі, скоєних під час російської збройної агресії проти України.

Якщо ви стали потерпілим або свідком примусової депортації на територію Російської Федерації або Білорусі, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу iy@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.

За згодою заявника отримана інформація буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter