Російський канал у музичному кліпі зробив веселку сірою, побоюючись штрафу за “пропаганду ЛГБТ”

Дата: 08 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

У Росії один з музичних телеканалів змінив кліп на пісню “God of Music” корейського гурту Seventeen, перефарбувавши веселку в сірий колір. 

Фрагмент відео публікують у соцмережах та медіа. 

Скриншот відео

Керівництво каналу ніяк не коментувало випадок, утім цього року цей же канал у РФ штрафували за “пропаганду ЛГБТ”, тож у медіа припускають, що причиною самоцензури стало побоювання репресій. 

Російські медіа та дистриб’ютори не вперше вдаються до цензурування творів, у яких зображують ЛГБТ-людей. Так, у 2019 році в кіно про виконавця Елтона Джона вирізали чимало сцен з поцілунками чоловіків, а 2021-го процензурували драму “Супернова” про 20-річне кохання двох геїв. Зі стрічки вирізали сцену, в якій пара намагається зайнятися сексом, але нічого не виходить через хворобу одного з героїв.

У Росії дискримінацію ЛГБТ-людей закріпили в законодавстві ще 2013 року, назвавши їх “соціально нерівноцінними”. Спочатку поширювати інформацію про життя ЛГБТ-людей заборонили серед дітей, а потім заборону розширили на всіх громадян. 

Нагадаємо, що в Україні час від часу політики також намагаються ввести покарання за так звану “пропаганду ЛГБТ” та навіть намагалися заборонити веселку.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter