Російські військові викрали в Запорізькій області двох атовців-рятувальників
У Запорізькій області російські військові викрали двох рятувальників – 28-річного Олександра Кравця та 41-річного Сергія Іваненка.
Про це повідомляє “РИА-Мелітополь”.
Викрали чоловіків 10 травня в селі Семенівка, що неподалік Мелітополя. Близько 13-ї години мікроавтобус із позначкою Z під’їхав до будинку, де обоє друзів відпочивали із сім’ями.
Спочатку росіяни влаштували обшук у гаражі та будинку, а потім поїхали за місцем проживання одного з чоловіків у селище міського типу Мирне. Там вони запитували, чи є в наявності зброя, забрали із собою всі документи та телефони. Після цього рятувальників відвезли в невідомому напрямку.
Журналісти повідомляють, що Іваненко має інвалідність другої групи. Раніше він займався розмінуванням у зоні АТО, однак за станом здоров’я був змушений залишити роботу рятувальником. Викраденому чоловіку потрібно постійно приймати життєво необхідні препарати, однак не відомо, чи даватимуть йому ліки викрадачі.
Судячи з повідомлення журналістів, Кравець також працював у зоні АТО.
Рідні просять повідомляти їм будь-яку інформацію щодо долі чоловіків за телефонами 098 968 99 71 (дружина Сергія Іваненка) та 068 808 04 86 (дружина Олександра Кравця).
Відомо, що російські військові незаконно утримують щонайменше 116 цивільних мешканців Запорізької області. Проте назвати точну кількість викрадених неможливо, бо повідомлення про нові випадки з’являються чи не щодня. Одним з викрадених є керівник пожежної частини, майор ДСНС Борис Клещєв.
Своєю чергою правозахисники зафіксували вже щонайменше 800 викрадень у восьми областях України.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.