Російські силовики змушують інтернет-провайдерів шпигувати за патріотами в Криму – СБУ

Дата: 21 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Російські силовики примушують кримчан, які живуть на півострові, збирати інформацію про проукраїнськи налаштованих мешканців окупованої території.

Про це повідомляє СБУ.

Так, співробітникам української спецслужби вдалось отримати інформацію про те, що до слідкування за проукраїнськи налаштованими кримчанами активно залучають працівників сфери надання інтернет-послуг.

“Від них вимагають на конфіденційній основі незаконно збирати персональні дані, повідомляти про зміст контенту в соціальних мережах та іншу приватну інформацію користувачів. Дані потім використовуються російськими спецслужбами для переслідування нелояльних до окупаційної влади та політики РФ місцевих жителів”, – розповідають правоохоронці. 

Форми і методи діяльності ФСБ щодо мешканців півострова ідентичні тим, які застосовуються до українців під час відвідування тимчасово окупованих територій України та РФ, зауважили у відомстві. 

“Це шантаж, погрози, залякування, фізичний і психологічний тиск, штучне створення компрометуючих ситуацій”, – зазначають у СБУ.

На сьогодні співробітникам служби відомо щонайменше про одного колишнього колегу – Кареліна Дмитра Володимировича, – який перейшов на бік РФ у 2014 році та збирає дані про кримчан.

Колишній співробітник СБУ, який перейшов на бік РФ у 2014 році та наразі шпигує за проукраїнськими жителями Криму

Нещодавно в СБУ розповіли про те, що проросійські бойовики на Луганщині вербують для шпигування на території України іноземців із Близького Сходу. Про таку практику українським правоохоронцям розповіла одна з жертв вербування. 

Відомо, що перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги у веденні підривної діяльності проти України карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років. Водночас від кримінальної відповідальності звільняються люди, завербовані ворожими спецслужбами, але які повідомили про це українські правоохоронні органи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: