Російські силовики почали приходити до прихильників Навального, чиї персональні дані злили в мережу

Дата: 18 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

У столиці Росії Москві силовики почали приходити до прихильників опозиціонера Олексія Навального, чиї персональні дані раніше з’явились у відкритому доступі. 

Про це повідомляє в телеграм-каналі російський правозахисний проєкт “ОВД-Інфо”.

Ілюстративне зображення. Фото: yaplakal.com

Два великих витоки баз даних прихильників ув’язненого опозиціонера сталися навесні та влітку цього року. У квітні в мережі спочатку знайшли електроні адреси тих, хто зареєструвався на платформі “Свободу Навальному”, а згодом базу почали поповнювати з інших злитих баз, а тому всі охочі мали доступ уже до персональних даних опозиційно налаштованих росіян. Соратники Навального заявляли, що за цим стоїть їхній колишній колега Федір Горожанко, якого завербувала ФСБ. 

Уже в червні в інтернеті з’явилась інша база, що містила адреси проживання жителів Москви та Московської області. Її вкрали з платформи для так званого розумного голосування. Це механізм, який активно просувають соратники Навального. Його суть полягає в тому, щоб мобілізувати голоси незгодних з владою Володимира Путіна громадян довкола будь-яких опозиціонерів та в такий спосіб зменшити кількість депутатів від пропрезидентської “Єдиної Росії” в Держдумі. 

Поліцейські ввечері 17 серпня прийшли до щонайменше 20 людей, які реєструвалися на платформі або робили пожертви до Фонду боротьби з корупцією Навального. Серед таких людей опинився журналіст Ілля Азар

Фото: “Открытые медиа”

“І до мене приходили сьогодні. Мене не було вдома, але сусідам говорили щось про персональні дані, які, мовляв, потрапили в інтернет”,написав він у своєму телеграм-каналі. 

Силовики вимагають від людей, щоб ті писали заяви на Навального щодо незаконного передання персональних даних. 

Нагадаємо, що в травні в Росії ухвалили закон, яким заборонили брати участь у виборах тим, хто працював з “екстремістами” або жертвував їм гроші. Сталося це на тлі судового розгляду щодо визнання екстремістськими організацій, пов’язаних з опозиціонером Навальним. 

Як свідчать дослідження, за 16 років російська влада практично позбавила своїх громадян права висловлювати думки публічно. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: