У Росії строковиків змушують укладати контракти та, ймовірно, фальсифікують їх – розвідка

Дата: 09 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Російська влада продовжує відправляти строковиків на війну проти України, зокрема під тиском змушує солдатів укладати контракти та, ймовірно, фальсифікує їх.  

Про це пише Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Фото ілюстративне / REUTERS

Так, ГУР опублікувала скриншоти листів Уповноваженої з прав людини в Санкт-Петербурзі Світлани Агапітової до командувача військами Західного військового округу Олександра Журавльова та військового прокурора Західного військового округу Артура Єгієва щодо перевірки дотримання прав військовослужбовців. 

Листи Агапітової обумовлені зверненнями до Омбудсмана матерів строковиків. 

В одному з таких звернень мати солдата просить донести до міністерства оборони те, що “форму їм видають стару, нову доводиться купляти за власні гроші, медичну допомогу в частині організовано погано, харчування неякісне”. Але головне, що військові строкової служби “виявилися” контрактниками, хоча ні її син, ні його співслужбовці не підписували контрактів, йдеться у зверненні жінки. 

Про те, що її син не підписував контракту, але той “могли підписати” за нього, пише ще одна мати російського строковика. Інша вказує, що в частині “ведеться робота, спрямована на недобровільне укладання солдатами контрактів”, і скаржиться, що не має зв’язку із сином після того, як він їй це повідомив. 

“Саме строковики гинуть першими під час бойових дій. До неминучої загибелі чи каліцтва призводять їхня погана навченість, застаріле озброєння та оснащення. Ще однією з причин високої смертності військовослужбовців строкової служби армії країни-окупанта є їхнє залучення до дій у першому ешелоні військ, брати участь у яких відмовляються більш досвідчені контрактники”, – зазначає розвідка.

ГУР додає, що скерування строковиків до зони бойових дій є черговим доказом ставлення влади до своїх громадян та кадрового голоду в армії Росії:

“Попри приховану мобілізацію на території рф та примусову мобілізацію чоловіків на тимчасово непідконтрольних територіях України, російське командування не здатне забезпечити повноцінне комплектування бойових підрозділів”.

Новини про те, що на війну в Україну Росія відправляє строковиків, з’являлися від самого початку повномасштабного вторгнення. Військово-політичне керівництво РФ спочатку брехало, що це не так, однак, коли подібних свідчень стало більше, визнало, що строковики все-таки є на території України. Водночас такі факти назвали поодинокими. 

Водночас, за інформацією ГУР від 6 травня, у складі 217 повітрянодесантного полку 98 повітрянодесантної дивізії (Іваново) до бойових дій на території України активно залучають військовослужбовців строкової служби. Сьогодні 98 дивізія окупанта бере участь у боях на території Харківської області.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: