“Репортери без кордонів” розповіли про тиск іранської влади на журналістів після катастрофи літака МАУ
Міжнародна організація “Репортери без кордонів” заявляє про тиск влади Ірану на журналістів, які висвітлювали катастрофу літака МАУ, що сталася на початку поточного року.
Про це йдеться в заяві організації.
Співробітники розвідки допитали щонайменше 21 журналіста. Усім їм погрожували та вимагали від них закрити свої акаунти в соцмережах, однак не затримували.
“Під тиском видання досі публікують лише інформацію, яка “підтверджує” загальну позицію режиму, зокрема верховного лідера Алі Хаменея. Жодного інтерв’ю з родичами жертв катастрофи не опублікували”, – розповіли правозахисники.
Іранські силовики вже обшукали будинки та офіси деяких працівників медіа, в яких вилучили комп’ютери, мобільні телефони, документи та інші записи.
“Мене викликали і допитували співробітники розвідки Революційної гвардії, переважно про мої пости в інстаграмі, в яких я сказав, що шкодую, що поширював брехню влади. Вони сказали мені: якщо ти хочеш залишитися живим і не провести наступні десять років свого життя у в’язниці, закрий рота і свої облікові записи в соціальних мережах!” – розповів один з журналістів.
Нагадаємо, що 8 січня український літак регулярного рейсу PS 752, який прямував з Тегерана до Києва, розбився в Ірані. Літак зник з радарів на шостій хвилині після злету. Внаслідок катастрофи загинули всі пасажири та члени екіпажу. Згодом іранські військові повідомили, що “ненавмисно” збили український літак.
Після катастрофи в низці міст Ірану почали розганяти протести, які спалахнули після того, як влада країни визнала, що збила літак.