Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин відреагував на звинувачення УП щодо тиску на медіа

Дата: 16 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин стверджує, що не блокує спікерів для спілкування з журналістами “Української правди” й участі в заходах.

Про це він сказав в інтерв’ю Liga.net.

Дмитро Литвин і Володимир Зеленський. Фото: Сергія Лещенка з телеграму

“Я уже дізнався, які в них були івенти. І побачив, що там були представники міністерств і Національного банку. Також побачив, що там були рекламодавці – державні компанії. Якби мені було цікаво цього не допустити, то що? Хіба не можна було зробити так, щоб цього не допустити? Але ж вони були на івентах – представники державних структур. І у них були серед рекламодавців державні компанії. Це факт, який можна побачити. І якщо вони хочуть сказати, що я їм якось обмежую… А якщо ти виправдовуєшся і кажеш, що це не я, то це виглядає невпевнено і непереконливо”, сказав Литвин.

Радник президента з питань комунікацій назвав цю ситуацію “дуже неконкретною” та висловив думку, що журналісти не пропонують доказів у звинуваченнях проти нього.

“Зараз я чув, що вони серйозно одне одному розповідають, що я нібито дзвоню мерам міст і щось їм забороняю. Це вже настільки дивно, що навіть незрозуміло, як це можна ефективно спростувати. Бо я не дзвоню мерам міст і не спілкуюсь з ними – взагалі. […] Люди, які мене знають, взагалі здивувались, що хтось мене звинувачує в тому, що я кричу. Бо я не кричу. І що я комусь так активно дзвоню, – бо люди, які мене знають, в курсі, що я не люблю дзвонити взагалі, я люблю писати. І якщо в них є там якесь, не знаю, моє повідомлення якимось мерам чи якимось рекламодавцям, де я щось забороняю, то хай просто це покажуть. Ця історія дуже неконкретна. Вони кажуть щось абстрактне, а ти маєш це спростовувати так, ніби там щось конкретне”, – вважає він.

Дмитро Литвин також стверджує, що журналісти “Української правди” за майже три роки нібито жодного разу не зверталися до нього із запитом про коментар.

“Десятки журналістів щотижня про щось мене запитують. І отримують якісь відповіді. Ніколи не було жодного запиту ні про що від “Української правди”. Їм, мабуть, нецікаво про щось мене запитувати. Навіть коли вони про мене пишуть”, — сказав він.

Журналіст “Української правди” Роман Романюк на запитання Liga.net про те, чи зверталися вони до Литвина по коментар під час роботи над матеріалом про тиск з боку ОП, відповів: “Ми відправляли запит раніше про ситуацію з пресконференцією і нападками на Кравця. Його просто проігнорували. Тому я цього разу не писав нічого, знаючи зі свіжого досвіду, який буде наслідок”.

Нагадаємо, за даними УП, радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин забороняв силовикам і посадовцям спілкуватися з журналістами “Української правди”. 

Дмитро Литвин – у минулому журналіст і політичний експерт. Із Зеленським він був знайомий ще з часу знімання “Слуги народу”, а в медійну команду на Банкову потрапив більш як за рік до вторгнення. Він займався “темниками” для “слуг”, вважають журналісти. 

Після початку повномасштабного вторгнення Литвин виявився єдиним з технічної частини медійної команди, хто фізично був поруч і міг записувати за президентом тези для його промов.

Журналісти стверджують, що він опинився на “Об’єкті №1”, провів із президентом найважчі перші дні російського вторгнення і вийшов з бункера вже основним спічрайтером Зеленського.

З часом основні медійники ОП Юрій Костюк та Кирило Тимошенко поступово випали з команди, а вплив Литвина виріс.

На початку вересня президент призначив його офіційним радником з питань комунікацій.

У діях радника, вважають розслідувачі, наявні ознаки злочинів за кількома статтями Кримінального кодексу України: стаття 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), стаття 353 (самовільне присвоєння владних повноважень), можливо стаття 364 (зловживання владою або службовим становищем), врешті стаття 344 (втручання в діяльність державного діяча).

Раніше редакція УП заявила про системний тиск із боку Офісу президента та пообіцяла наслідки для причетних. 

Згодом Медіарух, до якого входять українські журналісти та медійні організації, закликав президента України Володимира Зеленського негайно вжити заходів для припинення тиску на медіа з боку будь-яких держслужбовців чи радників, гарантувати прозорість та відкритість державних органів до спілкування з журналістами, а також надавати медіа безперешкодний доступ до інформації, яка є важливою для суспільства. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter