Рада підтримала президентський проект по реінтеграції Донбасу у першому читанні

Дата: 06 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу.

За проект №7163 проголосували 233 депутати, повідомляє Українська правда.

Перед голосуванням спікер Андрій Парубій заявив, що з законопроекту було прибрано згадку про Мінські домовленості, на чому наполягали багато депутатів.

А після голосування Парубій заявив, що таким чином Верховна Рада визнала, що Росія – це держава-агресор.

Проект визначає території в Донецькій та Луганській областях, які визначаються окупованими, кордон окупованих територій має визначати Міноборони за поданням Генштабу.

За громадянами України зберігається право власності на окупованих територіях.

У випадку введення воєнного стану в окремих районів Донецької і Луганської областей та введення воєнної адміністрації, припиняються повноваження обласної, районних і сільських рад на цих територіях.

Координацію і контроль на цих територіях у випадку воєнного стану здійснює Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ при керівництві Генштабу. Зараз АТЦ координує СБУ.

Перед голосуванням між депутатами сталася бійка.

Згодом депутати озвучили умови, за яких голосуватимуть за законопроект по Донбасу.

“Ми погодили, що пункт про Мінські угоди вилучається ще в 1 читанні. Ми домовились, що позиція про Крим буде узгоджена до 2 читання. Вважаю, що сьогодні жодних підстав для конфліктів нема”, – сказав спікер Андрій Парубій. 

Депутат від “Народного фронту” Максим Бурбак заявив, що фракція голосуватиме за умови вилучення з законопроекту усіх згадок про Мінські домовленості.

“Наша друга умова – закон набуває чинності лише після повного виведення з території ОРДЛО російської армії і їхніх найманців. Без рішення Верховної Ради жодних виборів в ОРДЛО не буде”, – сказав Бурбак.

На цьому ж наголосила Радикальна партія.

“Наша позиція незмінна: вимагаємо вилучити з тексту законопроекту посилання на мінські домовленості, бо це консервація путінської агресії”, – сказав голова партії Олег Ляшко

У свою чергу представник “Батьківщини” Ігор Луценко додав, що “Батьківщина” 5 жовтня зареєструвала альтернативний документ по Донбасу.

“Мінські угоди не мають бути ні найменшою частиною українського законодавства. Ми це прибрали з нашого законопроекту. Ми туди вставили згадку про Крим, який є територією України, так само окупованою РФ, як Донбас, ми туди включили і економічну зону і все, що було загарбане Путіним. Ми прибрали усі згадки про неіснуючі укази президента, яких ми не бачили”, – сказав Луценко.

“Ми вважаємо, що силовими діями на сході має керувати не штаб. Є така інституція “президент України”, який є верховним головнокомандувачем. От він має командувати військами на сході. Це його функція. Нехай воює!”, – додав він.

Водночас правозахисна організація Українська Гельсінська спілки з прав людини вважає, що законопроект № 7163 не відповідає тим міжнародним зобов’язанням, які держава Україна взяла на себе, ратифікувавши низку міжнародних документів щодо захисту прав людини. Зокрема, йдеться про Європейську конвенцію з прав людини, Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, тощо.

Крім того, прийняття законопроекту ставить під загрозу захист цивільного населення та тих, хто належить до категорії “захищених осіб” (військовополонені, цивільні заручники, інтерновані особи, зниклі безвісти),  а також тих українських громадян, які незаконно утримуються на території Російської Федерації та окупованому Криму.

Особливе занепокоєння в Української Гельсінської спілки з прав людини викликає унеможливлення участі громадянського суспільства та експертного середовища в обговоренні законопроекту.

Тому УГСПЛ закликає направити законопроект на доопрацювання, врахувавши всі вищезазначені недоліки, або відхилити в цілому.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter