До кінця цього року в Україні запрацює реєстр порушень міжнародного гуманітарного права

Дата: 28 Квітня 2024
A+ A- Підписатися
Реєстр планують створити для того, аби сформувати електронну базу даних про порушення норм міжнародного гуманітарного права внаслідок агресії РФ проти України та для притягнення до відповідальності винних осіб.
 
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
 
Джерело: icrc.org/en

Наразі у Мінреінтеграції працюють над запуском реєстру порушень міжнародного гуманітарного права. Його планують запустити до кінця 2024 року.

“Метою створення такого реєстру є формування електронної бази даних про порушення норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії проти України для притягнення до відповідальності винних осіб. Початок функціонування системи планується вже цьогоріч”, – розповів заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ Михайло Латинський під час 9-го засідання Діалогу з прав людини між Україною та ЄС.

Крім того, він поінформував присутніх, що Мінреінтеграції у співпраці з громадським сектором розробило проєкт Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій України. Метою цієї стратегії є подолання наслідків тимчасової окупації деяких територій України.

Міністерство також напрацьовує ще дві нові стратегії: з питань забезпечення житлом ВПО та сприяння зайнятості ВПО до 2027 року.

Нагадаємо, у квітні поточного року ще на рік продовжили мандат Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень у контексті російської збройної агресії проти України, яку створили в березні 2022 року. Надалі комісія готуватиме новий звіт щодо порушення прав людини в Україні під час повномасштабної війни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter