Рада Європи реагує роздратованіше на листи про бранців Кремля – Ар’єв
Рада Європи реагує “роздратовано” на листи депутата від “Європейської солідарності” Володимира Ар’єва, у яких той звертає увагу на порушення прав бранців Кремля.
Про це сам народний депутат заявив під час презентації динаміки кампанії “Депутате, допоможи бранцям Кремля!”, передає кореспондент видання ZMINA.
“Від генерального секретаря Ради Європи надходять дещо роздратованіші відповіді на листи про проблеми політв’язнів, після того як вони повернули російську делегацію в ПАРЄ. Хоча ця організація була заснована підтримувати демократію, права людини та верховенство права. Вони показують мені, що я їх дістав. Нічого, я не зупинюся”, – сказав він.
Народний депутат повідомив, що особисто звертатиметься до міністерств закордонних справ арабських країн через політичне переслідування Росією громадян України, зокрема кримських татар.
Народна депутатка від фракції “Голос” Соломія Бобровська взяла під опіку фігуранта ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” Рефата Алімова та Галину Довгополу, яку Росія звинуватила в шпигунстві. Вона також закликала своїх колег у Верховній Раді взяти під опіку інших бранців Кремля.
Як відомо, активісти міжнародної кампанії LIBERATECRIMEA закликають узяти під опіку незаконно переслідуваних Росією громадян України. Вони просять, зокрема, не рідше ніж один раз на місяць робити публічні заяви про бранця Кремля, звертатися до президента України та компетентних органів із проханням його звільнення, а також надавати правову, політичну, інформаційну та інші види допомоги підопічним і їхнім родинам.
За даними Кримськотатарського ресурсного центру, з політичних мотивів Росія за роки окупації Криму переслідувала 231 громадянина України за кримінальними справами. 158 із них – представники кримськотатарського народу. Наразі 119 людей перебувають в ув’язненні у виправних колоніях або СІЗО.
Згідно з даними українських правозахисних організацій, усього у в’язницях Росії та тимчасово окупованого Криму наразі незаконно утримують щонайменше 103 людей. 76 із цього списку – кримські татари. 48 політв’язнів уже дістали вироки в кримінальних справах.
Раніше, 25 січня, секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич на зимовій сесії Парламентської асамблеї РЄ в Страсбурзі заявила, що через пандемію коронавірусу комісар із прав людини не може відвідати тимчасово окупованого Криму.