Рада посилила кримінальне покарання за мародерство

Дата: 03 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Верховна Рада 3 березня ухвалила закон про посилення покарання за мародерство під час воєнного стану: його прирівняли до злочину в особливо великих розмірах або вчиненого організованою групою.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті парламенту.

Верховна Рада. Джерело: unian.net

“Факти мародерства наразі стали широко поширеними і фіксуються в багатьох регіонах нашої країни. Водночас достатня м’якість засобів кримінально-правового реагування на такі дії підштовхує громадян самостійно здійснювати “справедливість”, а фактично – самосуд над мародерами”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Загалом змінами до Кримінального кодексу запропоновано доповнити склади злочинів, передбачені у статтях 185 “Крадіжка”, 186 “Грабіж”, 187 “Розбій”, 189 “Вимагання”, 191 “Заволодіння майном”, кваліфікуючою ознакою – “скоєння в умовах воєнного стану”.

Водночас ініційовано підвищення мінімальної межі покарання за статтею 432 КК – “Викрадення на полі бою речей, які є при убитих чи поранених” – у вигляді ув’язнення від трьох до п’яти років.

Зміненою статтею 186 ККУ передбачено покарання за грабіж в умовах воєнного або надзвичайного стану – позбавлення волі на строк від семи до 10 років.

Статтею 187 передбачено, що заволодіння майном в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від восьми до 15 років з конфіскацією майна.

Статтею 189 передбачено, що вимагання в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від семи до 12 років з конфіскацією майна.Законом передбачено, що привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в умовах воєнного або надзвичайного стану карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Верховна Рада дозволила конфіскацію російського майна в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter