Рада підтримала, аби в оголошеннях на роботу не вказували вимоги до віку, статі та сексуальної орієнтації

Дата: 24 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу законопроєкт №5266, який, серед іншого, забороняє в рекламі про вакансії висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі тощо. 

Про це повідомили у парламенті. 

Фото: з відкритих джерел

Ініціатором законопроєкту став Денис Шмигаль. Підтримали документ 296 депутатів.

Серед інших вимог, які заборонено вказувати у рекламі вакансій, є також стан здоров’я, інвалідність, підозра чи наявність захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальна орієнтація, політичні, релігійні та інші переконання, членство у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічне та соціальне походження, сімейний та майновий стан, місце проживання, мовні та інші ознаки, не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання. 

Також законопроєкт забороняє пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі.

Особи, які вважають, що зазнали дискримінації у сфері праці, мають право звернутися зі скаргою до державних органів, органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та/або до суду. На порушників накладатимуть штраф. 

Нагадаємо, що нещодавно парламент посилив відповідальність за сексизм у рекламі. 

Фото обкладинки: Світлана Журик/hromadske

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: