Психологиня з Києва заявила про тривале насильство з боку чоловіка. Користувачі Фейсбуку викликали поліцію та народних депутатів

Дата: 29 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Мешканка Києва, психологиня Лілія Шевцова у пості в мережі Фейсбук заявила про фізичне, емоційне і фінансове насильство з боку чоловіка, яке тривало кілька років.

Свою розповідь з фотографією розбитого обличчя, яка була зроблена у 2016 році, Лілія виклала ввечері 28 серпня.

“Батько моїх чотирьох дітей неодноразово піднімає на мене руку. Маніпулює дітьми, погрожує їх забрати і систематично погрожує вигнати з його квартири, де ми проживаємо. На фото я у 2016 році. Є ще кілька доказів. І головні свідки, на жаль, діти”, – написала Шевцова.

За її словами, були випадки, коли чоловік виганяв її в домашньому одязі на вулицю, відбирав ключі, гроші й телефон. Лілія писала заяву в поліцію, але, за її словами, чоловік шантажував тим, що не виплатить кредит, який узяв на її ім’я.

“Це триває ще з більшою силою. Я шукаю підтримку і можливість вийти з цього пекла мені з дітьми”, – написала Лілія.

На пост жінки дуже швидко відреагували сотні користувачів.

Більшість пропонували допомогу, давали поради і писали слова підтримки. Але були й ті, хто засуджував, покладав провину на жінку та сумнівався в достовірності зізнання. Мовляв, психологиня робить собі рекламу чи психологічне дослідження.

Але пізніше з’явилися коментарі тих, хто приїхав на Поділ, за адресою, де мешкає жінка.

На місце приїхала й керівниця жінки, психоаналітик, голова ГО “Союз “Золотий Вік України” Яна Баранова.

“Ми у Лілі, вирішуємо, як бути. Чоловік вимагає покинути приміщення. Типу, сторонні в квартирі. Викликає поліцію. Ми теж чекаємо на поліцію і вирішуємо, як бути. Лілю з дітьми потрібно забирати”, – написала Яна Баранова.

Представники Міністерства внутрішніх справ і Міністерства соціальної політики також заявили, що відправили додому до Лілі наряд поліції і міжвідомчу групу, яка працюватиме над її проблемою.

“Ліля в квартирі з кількома поліцейськими. Плаче. Поки неясно, який підсумок буде. Нас тут п’ятеро біля квартири, цивільних. Стоїмо, чекаємо”, – написала користувачка Марія Андреєва.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив написати заяву на його ім’я.

До вирішення ситуації із Шевцовою долучились народні депутати Борислав Береза та Ірина Суслова, віце-президент громадської організації “Ла Страда – Україна”.

У мережі також повідомили, що поліція забрала чоловіка у відділок. За законом його не мають права тримати більше ніж 3 години, але він обіцяв не повертатися того дня. З Лілією залишилася подруга, їй пообіцяли надати юридичну підтримку.

Зранку 29 серпня вона оприлюднила пост, де подякувала всім, хто не був байдужий до неї, і розказала більш детально історію своїх стосунків із чоловіком.

“Вчора я зрозуміла, що не одна. Я вдячна дуже багатьом за підтримку. Я постараюся відповісти кожному. Багато жінок написали мені в повідомленнях свої історії, і вони дуже схожі. Я не могла більше в цьому жити. Я не могла піти. Мені здавалося, я не впораюся, ніхто не допоможе, що я сама. Тепер знаю, що не сама. Зараз мені важко і страшно. Я не знаю, як вирішиться ця ситуація, але обов’язково напишу. І обов’язково буду боротися за себе і дітей, свої права, безпеку”,написала вона.

Шевцова розповідає, що кілька разів хотіла розірвати стосунки, але вона тривалий час повністю фінансово залежала від чоловіка, крім того, він узяв на її ім’я кредит і погрожував, що не віддаватиме. Також погрожував відсудити дітей.

Історія з Лілією Шевцовою стала ще однією в серії подібних випадків з домашнім насильством, про яке його учасники заявили публічно. У понеділок, 27 серпня, українська журналістка Роза Туманова поскаржилася на те, що чоловік побив її при дітях, а потім почав душити. Жінка прийняла для себе рішення розлучитися з чоловіком.

Перед цим про домашнє насильство написав київський актор В’ячеслав Кошелєв. Він побив жінку й виклав фото у Facebook.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: