Прокуратура почала розслідувати можливе насильство над дітьми під час знімання фільму “Дау. Дегенерація” в Харкові

Дата: 23 Квітня 2020
A+ A- Підписатися

Прокуратура Харківської області розслідує можливе насильство над дітьми під час знімання фільму російського режисера Іллі Хржановського “Дау. Дегенерация”.

Про це повідомили у відомстві. 

Сюжет російської служби BBC про знімання фільму 

“Дау” – це художній багатосерійний проєкт режисера Іллі Хржановського, який розповідає історію радянського фізика Льва Ландау. Робота над стрічкою, як запевняють автори, велася 14 років, зокрема основну частину знімали в Харкові, а також у Баку, Москві, Лондоні та Копенгагені. Після прем’єри фільму, яка відбулася на початку минулого року в Парижі, російський Мінкульт відмовився видати прокатне посвідчення чотирьом з десяти епізодів “Дау”, адже відомство побачило в них пропаганду порнографії.

Увагу українських правоохоронців до фільму привернув Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба

В мережі з’явилася інформація і кадри стосовно використання дітей у зйомках фільму "ДАУ. Дегенерація".Додам зображення…

Опубліковано Микола Кулеба Вівторок, 21 квітня 2020 р.

21 квітня він написав на власній сторінці у фейсбуку, що побачив кадри стрічки в мережі та дізнався про те, що під час знімання нібито використали дітей з будинку дитини.

“У кадрах – немовлята. Це діти, для яких участь у таких зйомках може бути травмою на все життя! Є також і інші факти, які потребують підтвердження”, – розповідав Кулеба. 

Офіс генерального прокурора припускає, що до дітей-сиріт могли застосовувати насильство та завдавати їм фізичного або морального страждання. Крім цього, правоохоронці вважають, що проєкт Хржановського пропагує культ насильства, жорстокості та дискримінації. 

На початок розслідування можливого насильства над дітьми під час знімання фільму відреагувала й Омбудсман Людмила Денісова, яка нагадала, що Україна приєдналася до ряду міжнародних Конвенцій, які встановлюють низку правових зобов’язань для держав-членів щодо захисту прав дітей. 

“Ця ситуація є приводом замислитися батькам, керівникам закладів, іншим законним представникам дітей, які дають згоду на участь дитини, поширення інформації про неї, яка не завжди відповідає інтересам самої дитини”, – написала вона на власній сторінці у фейсбуку. 

Денісова закликала переглянути національне законодавство на предмет встановлення заборон щодо участі дітей в кіно- та телепрограмах, що містять сцени насильства по відношенню до дітей. Також Омбудсман наголосила, що в процесі розслідування діти не мають вдруге піддаватися психологічному травмуванню.

❗️❗️Значного суспільного розголосу набула інформація, оприлюднена в мережі Фейсбук стосовно використання дітей у…

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 22 квітня 2020 р.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: