Правозахисники передали до Гааги докази використання Росією “живих щитів” під час окупації Криму

Дата: 26 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Правозахисники з Української Гельсінської спілки та Регіонального центру прав людини передали до Міжнародного кримінального суду в Гаазі докази використання Росією цивільного населення під час окупації Криму у 2014 році.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

За словами юриста Української Гельсінської спілки з прав людини Максима Тимочка, документ, підготовлений спільно з прокуратурою АРК, надіслали до суду 21 лютого. Він, зокрема, містить докази того, що Росія навмисно переміщала цивільне населення до об’єктів Збройних сил України, а військові РФ перебували фактично “за спинами” людей, коли блокували та захоплювали частини. За словами Тимочка, у такий спосіб у Криму захопили щонайменше 10 військових об’єктів

Згідно з інформацією правозахисників, складався “живий щит” з чотирьох категорій громадян: кримчан з проросійськими та проукраїнськими поглядами, цивільних осіб, яких перемістили з території Росії для участі в окупації, а також представників козацтва так званої “Кримської самооборони”.

У свою чергу прокуратура АРК стверджує, що такі дії Росії можна кваліфікувати як окремий вид військових злочинів згідно зі статтею 8 Римського статуту МКС. Заборону використовувати так звані “живі щити” закріплено і в статті 28 Четвертої Женевської конвенції, статті 51 Додаткового протоколу до Женевської конвенції та норми 97 Міжнародного гуманітарного права.

“Дуже приємно, що в останньому звіті прокурора Міжнародного кримінального суду було підведено підсумок, оприлюднено всі ці інформаційні повідомлення. Тому можна говорити про якийсь проміжний результат, підведення підсумків прокурором. На мою думку, це свідчить про готовність прокурора МКС до діалогу про перехід від попереднього вивчення ситуації до початку безпосередньо попереднього розслідування”, – зазначив заступник прокурора АР Крим Ігор Поночовний та додав, що за цими фактами прокуратура АРК здійснює досудове розслідування за статтею про порушення законів і звичаїв війни Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що, за словами очільника прокуратури АРК Гюндуза Мамедова, на сьогодні відомство подало до Міжнародного кримінального суду вже шість інформаційних повідомлень щодо окупованого Криму, які підготували спільно з правозахисниками та журналістами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter