Правоохоронці викрили девʼятьох осіб, яких підозрюють у вербуванні жінок для сексуальної експлуатації

Дата: 08 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

У Києві прокурори викрили та повідомили про підозру девʼятьом особам, які вербували жінок для сексуальної експлуатації за кордоном та в Україні. Жінок шукали серед блогерок та учасниць конкурсів краси, пропонуючи їм нібито модельну карʼєру за кордоном. 

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

За даними слідства, троє мешканців столиці діяли в змові з громадянином Королівства Марокко. Вони підшуковували жінок серед колишніх учасниць конкурсів краси, ведучих популярних токшоу на телебаченні, а також інстаграм-блогерок.

Жінкам пропонували “працевлаштування” в Королівстві Марокко в модельному бізнесі. Проте справжньою їхньою метою було переправлення за кордон для надання послуг інтимного характеру бізнесменам на території міста Маракеш.

Підозрювані чітко розподілили між собою обовʼязки: один з них відповідав за оформлення віз, а двоє інших мали організувати переміщення жінок через кордон.

Двох підозрюваних викрили під час спроби переправити через кордон 20 жінок.

Наразі їм повідомили про підозру за фактом торгівлі людьми (ч. 2 ст. 149 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Розв’язується питання про обрання запобіжних заходів.

Під час документування цього злочину правоохоронці викрили ще одну групу осіб, які організували на території міста Києва та інших регіонах України діяльність з надання послуг сексуального характеру за грошову винагороду.

Учасники цієї групи створили 10 телеграм-каналів та чотири WhatsApp-групи, за допомогою яких залучали жінок до секс-роботи. Вартість інтимних послуг становила від 700 до 3000 доларів США за годину.

У межах слідства правоохоронці провели понад 30 обшуків за місцями проживання учасників групи та в їхніх автомобілях. Вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи та близько 60 банківських карток.

За клопотанням прокуратури суд наклав арешти на банківські рахунки фігурантів та рахунки, які вони використовували під час своєї діяльності, а також на транспортні засоби підозрюваних.

Їм теж інкримінували торгівлю людьми (ч. 2 ст. 149) та сутенерство (ч. 2 ст. 303  КК України). 

У липні ZMINA писала, що від початку 2022 року українські правоохоронці зафіксували 77 випадків торгівлі людьми. Серед них – 28 випадків трудової експлуатації та 26 фактів сексуальної експлуатації.

Нагадаємо, що в Україні є телеграм-бот “Залишайся в безпеці”, у якому можна дізнатися, як не стати жертвою торгівлі людьми, безпечно працевлаштуватися в Україні та за кордоном, розпізнати потенційних зловмисників, а також до кого звернутися по допомогу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter