Правоохоронці повідомили про підозру адвокатці Анашкіній з окупованого Мелітополя, яка пішла працювати в незаконний “суд”

Дата: 14 Травня 2024
A+ A- Підписатися

Правоохоронці заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності адвокатці з Мелітополя Світлані Анашкіній, яка пішла працювати до незаконного “Мелітопольського районного суду”. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри, оприлюднений Офісом генерального прокурора.

Світлана Анашкіна

Мешканка тимчасово окупованого Мелітополя Світлана Анашкіна має вищу юридичну освіту та є чинною адвокаткою в Україні.

Не пізніше ніж 25 листопада 2022 року вона добровільно обійняла посаду незаконної “судді” у створеному Москвою судовому органі на окупованій території – “Мелитопольском районном суде Запорожской области”. 

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, у липні 2023 року Анашкіна отримала рекомендації російської ВККС на посаду в окупаційному “суді”, а в серпні указом президента РФ Володимира Путіна була призначена на цю посаду. За даними слідства, її щомісячна зарплата становить 280 тисяч російських рублів.

За даними Національної асоціації адвокатів України, на момент виходу публікації право Анашкіної на ведення адвокатської діяльності не зупинено.

Читайте також: Вирок оголосити – справа нехитра: хто став “суддями” на окупованій частині Запорізької області

Напередодні ZMINA повідомляла, що рада адвокатів України відмовилася розглядати звернення голови правління ZMINA Тетяни Печончик про порушення з боку низки кримських адвокатів Правил адвокатської етики та не стала надавати оцінки їхнім діям. РАУ відклала розгляд звернення правозахисниці до завершення воєнного стану.
 
Як відомо, деякі кримські адвокати, співпрацюючи зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Водночас НААУ залишає їх чинними адвокатами України.
 
Така ситуація відбувається на тлі переслідувань у різних формах з боку окупаційної влади низки українських адвокатів у Криму, зокрема Лілі Гемеджи, Еміне Авамілєвої, Айдера Азаматова, Назіма Шейхмамбетова, Еміля Курбедінова. Їх поміщали під варту до ізолятора тимчасового тримання.
 
Із 2017 року громадська ініціатива “Кримська солідарність” задокументувала на українському півострові 15 випадків відкритого тиску окупантів на адвокатів через їхню професійну діяльність. Кримські адвокати пов’язують тиск “поліції” та “спецслужб” зі своєю професійною діяльністю.
 
НААУ не оприлюднювала жодних позицій щодо переслідувань українських адвокатів на півострові, попри те що це її обов’язок за міжнародними стандартами та законодавством України.
 
Тетяна Печончик назвала рішення Національної асоціації адвокатів України №96 про відкладення її звернення до завершення війни подвійними стандартами, оскільки орган адвокатського самоврядування анулював адвокатське свідоцтво Валентину Рибіну під час війни.
 
Правозахисна спільнота в Україні закликала напрацювати механізми, які дозволять належно реагувати залежно від того, чи адвокати в Криму сумлінно виконують свою роботу і захищають громадян, чи зрадили Україну і порушують правила адвокатської етики.
 
У грудні 2023 року учасники коаліції “Україна. П’ята ранку” до Дня адвокатури представили звіт “Переслідування і приниження: реалії адвокатів в окупованому Криму”.
 
Раніше Рух “ЧЕСНО” оприлюднив матеріал, у якому описав значний вплив на НААУ з боку кума Володимира Путіна Віктора Медведчука. Адже цей орган адвокатського самоврядування очолює Лідія Ізовітова, яку називають соратницею та подругою Медведчука.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter