Португальські власники ресторанів і нічних клубів оголосили голодування через карантин
У Лісабоні біля парламенту Португалії власники дев’яти ресторанів, барів та нічних клубів проводять голодування на знак протесту проти карантину.
Про це повідомляє Reuters.
Щоб зупинити передання коронавірусу влада країни запровадила жорсткий карантин перед національними святами та, зокрема, закрила школи й ввела комендантську годину. Суворі обмеження діють у країні й у вихідні, але ресторани, бари та нічні клуби фактично не працюють з початку пандемії.
Португальський уряд запропонував ресторанам 20% компенсації від їхнього середнього доходу в період із січня до жовтня цього року, однак протестувальники, які розбили намети під парламентом, стверджують, що цього замало. Вони відмовилися їсти доти, доки з ними не поговорять прем’єр-міністр і міністр економіки.
За офіційними даними, у Португалії кількість зареєстрованих безробітних у жовтні зросла на 34,5% в порівнянні минулим роком, а близько 72% нових безробітних працювали раніше в ресторанах або роздрібній торгівлі.
Нагадаємо, що в травні представники креативних індустрій в Україні влаштували протест проти карантину в низці міст, зокрема в Харкові, Львові та Києві. Організатори акції ввімкнули прожектори, спрямовані в небо, щоб їх побачили в уряді. Вже за декілька місяців під Кабміном працівники культурної сфери влаштували рейв проти карантинних обмежень. Виступали працівники сфери й проти запровадження карантину вихідного дня.
Водночас, як показують соціологічні дослідження, половина українців вважає обґрунтованими більшість весняних карантинних заборон. 63% підтримали заборону проведення масових заходів для більш ніж 10 осіб, зокрема культурних, розважальних та спортивних, а ще 56% – заборону роботи закладів громадського харчування.
Разом з тим перед зимою правозахисники радили уряду повернутися до адаптивної моделі карантину, що діяла до початку листопада, та запроваджувати обмеження, ґрунтуючись на інформації про рівень захворюваності в тій чи іншій громаді.