Порошенко розказав Столтенбергу, як Росія організувала глобальну кібератаку
Російська Федерація була організатором кібератаки проти українських компаній, банків та урядових інституцій, яка сталася 27 червня.
Про це заявив президент Петро Порошенко на спільній прес-конференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві, передає Європейська правда.
“Кібератаки – це ключовий елемент гібридної війни. І зараз ми маємо свідчення того, що остання кібератака була організована Російською Федерацією”, – сказав Порошенко.
Він зазначив, що саме співпраця у галузі кібербезпеки є головним напрямком у роботі України та НАТО, один з трастових фондів альянсу конкретно працює в цій сфері.
“Йдеться не лише про забезпечення програмним забезпеченням та технологіями, зараз ми також отримуємо обладнання не лише для захисту наших інституцій від можливих наступних кібератак, але і для їх попередження і виявлення”, – сказав Порошенко.
“За 40 хвилин після нападу координація між країнами НАТО, нашими партнерами, та Україною, була організована у досить ефективний спосіб, що дає нам можливість мінімізувати хвилю нападів, які сталися 27 червня”, – додав президент.
Як відомо, 27 червня в Україні розпочалася масштабна вірусна атака, яка вразила комп’ютери уряду, банків, державних і приватних підприємств, а також низку ЗМІ. Згодом про кібератаки повідомили і в інших країнах.
Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині “вражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі”, повідомляє телеканал ARD. У Росії під атакою опинилася державна корпорація “Роснєфть”.
28 червня комп’ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їхні масштаби не були настільки значними.
В Національній поліції України повідомили, що в Україні від вірусу постраждали 1 508 юридичних та фізичних осіб.
За фактом потужної кібератаки відкрито кримінальне провадження за статтею “несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) і комп’ютерних мереж”.
29 червня голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Волш заявив, що стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їхніх дій.