Попри затверджений план вакцинації перші щеплення від ковіду в Польщі отримали також актори та політики

Дата: 04 Січня 2021
A+ A- Підписатися

Разом з медиками, які входять до групи ризику зараження коронавірусом, у Польщі перші щеплення від ковіду отримали також низка відомих діячів культури та політики, що спричинило скандал у країні.

Про це повідомляє TVN24.

Першою в Польщі вакцинували старшу медсестру головного клінічного шпиталю МВС у Варшаві Аліцію Якубовську. Фото: Reuters

Масштабна кампанія добровільної та безкоштовної вакцинації в сусідній Польщі розпочалася наприкінці минулого року, 27 грудня. Першими від коронавірусу мали щепити медиків та працівників соціальних служб. Слідом за ними – людей похилого віку та військових, а потім – учителів, працівників критичної інфраструктури та всіх тих, зокрема і посадовців, хто допомагає боротися з пандемією. 

Однак уже за декілька днів після старту кампанії в медіа почала з’являтись інформація про те, що щеплення отримали актори Крістіна Янда, Марія Северин і Віктор Зборовський, а також колишній віцепрем’єр-міністр та чинний депутат Європарламенту Лешек Міллер. Згодом знаменитості підтвердили цей факт.

Через ситуацію, яку прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький назвав скандалом, акторка Марія Северин записала спеціальне відеозвернення з вибаченнями. Вона також розповіла, що щепилася, коли везла на процедуру свого батька. 

“…З великою радістю поїхала з батьком, везла його в лікарню Варшавського медичного університету на вакцинацію. Я везла його тому, що в нього була важка операція, він не може ходити, він на милицях. Я поїхала туди не з наміром зробити щеплення і не поїхала туди як посол. Там я зробила помилку, тому що мені запропонували вакцинацію, і я погодилася на неї”, – розповіла вона. 

Своєю чергою у Варшавському медичному університеті заявили, що окрім вакцини для медиків отримали кілька сотень доз від державного управління матеріальних резервів, які нібито мали використати до кінця року. Саме цими препаратами й щепили людей, які не входили до першочергової групи. 

Однак заступник глави польського МОЗ Вальдемар Краска запевнив, що в країні не було і немає додаткових доз вакцини для людей, які не входять до групи ризику.

“Ми бачимо, що є рівні та рівніші, – такого не повинно бути. Особливо зараз, під час пандемії коронавірусу, коли ми боремося з нею впродовж багатьох місяців, вакцину повинні отримувати особи з першої лінії фронту”, – наголосив він.

Нагадаємо, що наприкінці грудня український уряд також затвердив план імунізації населення від коронавірусу. Згідно з ним, вакцинуватимуть українців у чотири етапи. До 2022 року щеплення від ковіду має отримати 50% населення. У грудні влада повідомила, що закупила для цього також китайську вакцину компанії Sinovac Biotech. 

За прогнозами правозахисників, якщо уряди заможних держав та фармацевтична промисловість терміново не вплинуть на ситуацію з вакцинацією в бідних країнах, то майже 70 з них зможуть щепити від вірусу лише кожного десятого свого громадянина. До переліку цих країн входить і Україна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter