Політв’язня Сервера Мустафаєва відправили в штрафний ізолятор, він зазнає психічного тиску
Політв’язня, кримськотатарського правозахисника, фігуранта “другої бахчисарайської групи” Сервера Мустафаєва після догани помістили до штрафного ізолятора російської виправної колонії в Тамбові, він зазнає незаконного психічного тиску.
Про це пише “Кримська солідарність” із посиланням на інформацію адвокатки Світлани Попової, яка відвідала політв’язня.
Захисниця Мустафаєва Ліля Гемеджі скерувала скарги до прокуратури щодо нагляду за виправними установами Тамбовської області та регіонального УФСВП (Управління федеральної служби виконання покарань РФ. – Ред.).
Наглядачі погрожували, що після ізолятора чоловік потрапить до так званих суворих умов утримання. Рідні не можуть зв’язатися з бранцем Кремля.
Раніше, коли правозахисника поміщали до штрафного ізолятора, йому не давали пити або давали маленькі порції.
Тюремники вилучили в нього Коран, сказала Гемеджі. Всі ув’язнені, за міжнародними нормами права, мають право на гуманне ставлення, наголосила вона, отже дії наглядачів є тортурами.
Водночас Коран, який відібрали в Мустафаєва, вже перевіряли в СІЗО-1 Сімферополя, у книзі є відповідний штамп.
На переконання адвокатки, політв’язень у російській колонії зазнає незаконного психічного тиску. Також відбувається тиск через необґрунтоване залучення до дисциплінарних стягнень та приміщень у ШІЗО.
Крім того, Гемеджі повідомила ФСВП та прокуратуру про те, що в Комітеті з довільних затримань ООН перебуває на розгляді скарга про порушення прав Мустафаєва, а в його кримінальній справі ведеться міжнародний правозахисний моніторинг.
Нагадаємо, Сервер Мустафаєв – координатор громадського об’єднання “Кримська солідарність” та займався висвітленням політично вмотивованих справ. У 2018 році після обшуку його разом з іншими фігурантами в межах другої бахчисарайської справи “Хізб ут-Тахрір” заарештували.
16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок Марлену Асанову – 19 років колонії суворого режиму, Мемету Бєлялову – 18, Тимуру Ібрагімову – 17, Сейрану Салієву – 16, Серверу Мустафаєву – 14, Серверу Зекір’яєву – 13, Едему Смаїлову – 13.
Робоча група Ради ООН з прав людини встановила, що позбавлення волі Сервера Мустафаєва Росією є необґрунтованим та порушує міжнародне право. Вона закликала Росію скасувати покарання строком у 14 років у колонії суворого режиму й виплатити йому компенсацію.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що Сервер Мустафаєв вимушений чекати черги до кардіолога попри біль у серці та задишку.