Поліція закрила справу про погрози, які Тетяна Попова отримувала через публікацію її даних на “Миротворці”

Дата: 25 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Поліція закрила кримінальне провадження щодо погроз на адресу колишньої заступниці міністра інформаційної політики України Тетяни Попової та членів її родини, яке було відкрите під час історії з публікацією сайтом “Миротворець” даних журналістів у 2016 році.

Про це в коментарі Громадському розповіла сама Тетяна Попова, додавши при цьому документ, в якому вказується, що провадження закрите “за відсутністю складу кримінального правопорушення”.

“Я надала поліції п’ять зразків погроз вбити мене і членів моєї родини”, – уточнила Попова.

За її словами, саме те, що погрози вбивством стосувались і її рідних, змусили екс-заступницю міністра інформполітики звернутись до правоохоронців.

“Ми будемо радитись з юристами і ставити додаткові питання з приводу того, що відбувається. При цьому, дивно те, що поліція просить нас надати інформацію про погрози і перешкоджання (у справі щодо списків “Миротворця” – ред.)”, – сказала вона.

Також Попова зауважила, що і до цього часу на її адресу продовжують надходити погрози.

Водночас, як повідомила у коментарях на Фейсбук журналістка Громадського Анастасія Станко, за її заявою про погрози після публікації даних на сайті “Миротворець” справа навіть не була відкрита.

“Я прийшла із заявою в печерський райвідділок, в мене взяли покази, я принесла роздруківки погроз, мені дали корінець і сказали почекати, доки внесуть в реєстр, потім я дзвонила і питала про номер провадження, але мені казали, що ще не зареєстрували, а потім, що справу не порушено за відсутністю складу злочину. І все”, – написала Станко.

Нагадаємо, 3 серпня 2016 року Тетяна Попова вирішила піти у відставку з посади заступниці міністра інформаційної політики України на знак протесту проти утисків журналістів.

7 травня 2016 року на сайті “Миротворець” були оприлюднені персональні данні близько 4 тисяч журналістів, які отримували так звану “акредитацію в ДНР”. При цьому сайт “Миротворець” звинувачував усіх цих журналістів у зраді і  співпраці із сепаратистами.

Крім українських журналістів, були оприлюднені дані представників таких ЗМІ як CNN, AFP, Reuters, BBC, New York Times, Vice News та Al Jazeera.

Європейський Союз закликав українську владу прибрати опубліковані сайтом “Миротворець” особисті дані акредитованих журналістів.

Тетяна Попова разом з журналістами, які почали отримувати погрози, активно домагалася закриття сайту. Вона публікувала у своєму Facebook скани отриманих погроз.

16 травня сайт “Миротворець” оголосив про своє закриття. Однак уже 19 травня оголосив про відновлення роботи.

А вже через кілька днів на сайті були опубліковані персональні дані журналістів, офіційно акредитованих для роботи на території РФ. Серед журналістів, чиї персональні дані були оприлюднені, 4 українські журналісти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: